logo

THY, BVMW ile stratejik ortaklığına devam ediyor

THY, BVMW ile stratejik ortaklığına devam ediyor

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları küresel ölçekte stratejik iş birliği çalışmalarına devam ediyor. Bayrak taşıyıcı ile Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) arasında 2022-2024 yıllarını kapsayan stratejik ortaklık için niyet bildirgesi imzalandı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve BVMW Başkanı Markus Jerger’in imzaladığı niyet bildirgesine göre BVMW üyesi şirketler uçuşlarını Türk Hava Yolları markası ile gerçekleştirmeyi sürdürecek. BVMW de Türk Hava Yolları’na gerçekleştireceği operasyonlar için uygun bir platform sağlamaya devam edecek. Yenilenen anlaşma ile Türk Hava Yolları’nın Kurumsal Sadakat Programı ‘Turkish Airlines Corporate Club’un sunduğu çeşitli avantajların Alman şirketler tarafından tercih edilmesine devam edilmesi de hedefleniyor.


İmzalanan anlaşma ile ilgili Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Alman Kobiler Birliği ile uzun yıllardır gerçekleştirmekte olduğumuz stratejik iş birliğine 2022-2024 yılları arasında da devam edeceğiz. İmzalanan yeni anlaşmamız ile kurumsal segmentteki hacmimizi küresel ölçekte en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olarak iş dünyasındandeğerli misafirlerimizi dünyanın en çok ülkesiyle buluşturmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) Başkanı Marcus Jerger ise Dünyanın en önemli havayollarından biri ile stratejik işbirliği içerisinde olmaktan dolayı mutluyuz. Türk Hava Yolları ile Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği en iyi şekilde iş imkanlarıyla dünyayı buluşturuyor.” açıklamasında bulundu.

Almanya Kobiler Birliği (BVMW), Almanya’da küçük ve orta ölçekli şirketlerin üye olduğu, bünyesinde kendisine bağlı 10 bin üzerinde kobi kuruluşu barındıran ve yılda ortalama 2 bin etkinlik gerçekleştiren bir kobi birliğidir. Türk Hava Yolları2017 yılından beri çeşitli kapsamlarda işbirliğine gittiği BVMW ile stratejik çalışmalarına devam ediyor.

#

SENDE YORUM YAZ