logo

Qatar Airways, Hindistan’a yardım eli uzattı

Qatar Airways, Hindistan’a yardım eli uzattı

COVID-19 ile mücadele için dünyanın dört bir yanından gelen ve yaklaşık 300 ton ağırlığındaki tıbbi malzemeleri taşıyan üç Qatar Airways Cargo Boeing 777F bugün Hindistan’a ulaştı.

Qatar Airways Cargo’nun WeQare girişimi kapsamında gerçekleşen üç uçuş, peşpeşe Bengaluru, Mumbai ve Yeni Delhi’ye hareket etti.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “COVID-19 enfeksiyonlarının Hindistan’daki insanlar üzerindeki etkisini gördükten sonra, Hindistan’daki cesur sağlık çalışanlarını desteklemek adına bu küresel çabanın bir parçası olmamız gerektiğini biliyorduk. Dünyanın lider hava kargo taşıyıcısı olarak ihtiyaç duyulan tıbbi malzemeleri taşımak, lojistik düzenlemeleri koordine etmek ve yapılacak seferlerle acil insani destek sunabileceğimiz benzersiz bir konumdayız.Bugünkü sevkiyatın ve önümüzdeki haftalarda yapılacak sevkiyatların yerel sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü hafifletmeye ve Hindistan halkını rahatlatmaya yardımcı olacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.

Hindistan’ın Katar Büyükelçisi Dr.Deepak Mittal ise: “Qatar Airways’in Hindistan’a temel tıbbi malzemeleri ücretsiz taşıma ve COVID-19 ile mücadeleyi destekleme hareketini çok takdir ediyoruz.” dedi.

Bugün yapılan kargo sevkiyatı, kişisel koruyucu ekipman, oksijen tüpleri ve diğer temel tıbbi malzemeleri içermekle birlikte, mevcut kargo siparişlerine ek olarak dünyanın dört bir yanındaki yardımseverler ve şirketler tarafından yapılan bağışlardan oluşmaktadır.

#

SENDE YORUM YAZ