logo

Çarşamba Havalimanı gün sayıyor

Samsun Çarşamba Havalimanındaki tadilat çalışmaları yapımı hızla sürüyor. 7 Ağustos’ta pistteki ciddi çökme sebebiyle trafiğe kapanan havalimanında tüm onarım çalışmaları tamamlanmak üzere, 7 Kasımda uçuşlar yeniden başlayacak.

Samsun Çarşamba Havalimanındaki çalışmaları yerinde inceleyen DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, konuyla ilgili resmi twiter hesabından paylaşımda bulundu.

İşte o Tweetler :

Pistteki ciddi çökme ve oturmanın giderilmesine yönelik tadilat çalışmalarının hızla sürdüğü Samsun Havalimanındayız, ilgili arkadaşlarımızla.

*

Havalimanındaki kapsamlı çalışmaları yerinde inceleyip, işin zamanında bitirilmesi için yoğun gayret gösteren arkadaşlarımızı ziyaret ettik.

*

7 Ağustos 2017’ de başlayan işin geldiği seviye çok memnuniyet verici. Uçuşlar, 7 Kasımda yeniden başlayacak inşallah.

*

Bu vesileyle Toplam Sözleşme Bedeli: 9.905.438,67 TL olan iş konusunda özet bilgi vermek istiyorum kıymetli takipçilerime.

*

Tamirat işlerinin tamamı PAT Sahaları üzerinde olduğu için can ve mal emniyeti açısından havalimanı 7 Ağustos-7 Kasım arası trafiğe kapatıldı.

*

Pist kırım işlemlerinin ardından, süratle tamirat işlemlerine başlandı, kaliteli beton dökümü bitme aşamasında.

*

Apron Servis Yolu için alt yapı çalışmaları ve beton dökümü tamamlandı. İtfaiye yolları tamamlanmak üzere.

*

Pist ve apronda 65 adet ano sökülerek tamir edildi, PAT sahalarındaki derz dolgu onarımları tamamlandı.

*

Elektrik sistemleriyle ilgili çalışmalar da planlanan şekilde süratle devam ediyor, açılış tarihinde tüm tamiratlar bitmiş olacak.

*

Mesai arkadaşlarım ve projede çalışan tüm emekçiler, yaptıkları işin farkındalar, Havalimanının Samsun için taşıdığı önemin bilincindeler.

*

Biz de ilgi ve desteğimizi esirgemiyoruz, işi sürekli takip edip, çalışmaları çok yakından takip eden Sn. Bakanımızı bilgilendiriyoruz.

*

Bu hassasiyet ve özen sayesinde çalışmalar bitme aşamasında, şükür. Havalimanımızı Samsun’a layık bir hale getirmekten mutluyuz, gururluyuz.

#

SENDE YORUM YAZ