logo

ANA ve Kimetsu-No-Yaiba

airwaypostozkan

airwaypostozkan
ozkdmr3@gmail.com
ANA ve Kimetsu-No-Yaiba

‘Kimetsu-No-Yaiba’yı biliyor musunuz? Japonya’daki MANGA’yı sevenler ise kesinlikle biliyor olmalı. Sadece Anime’nin harikalığı değil hikaye de gerçekten ilgi çekicidir.

O kadar popüler ki All Nippon Airways, uçağın gövdesine bunları yapıştırdı.

TRAICY’in haberine göre ANA, D:3m x Y:32m genişliğindeki gövdesini sağ ve solda farklı resimlerle toplam 120 resimlerle dekore etmiş.

Eğlence sadece bununla sınırlı kalmiyor. Uçak Sumijiro’nun haori’sinden esinlenen damalı başlık örtüleriyle donatıliyor ve kabin ekibi özel önlükler giyiyor. Uçak içi anonslar da karakter tarafından yapıliyor.

Bu çok özel kampanya 31 Ocak 2022 tarihinde başlamış ve halen devam ediyor. Ancak bu uçaklarla binmek için Japonya’daki iç hatlarda seyahat etmesi gerekiyor. Kimetsu-No-Yaiba’yi sevenlere ise bunun için Japonya’ya uçmak bile pahalı gelmez bence.

ANA Star Alliance üyelerinden olduğu için, mesela Türk Hava Yollar ile Japonya’ya uçunca aktarmalı iç hatlar genelde ANA olacak. Uçmadan önce Kimetsu-No-Yaiba’lı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Türkiye’de de sadece gövdesi değil, yolcuları şaşırtan hizmetlere sadece çocuklar değil yetişkinler de keyf alabilen hizmetleri bekliyorum.

Halloween ve Noel’i heyecanla bekleyelim.

İyi uçuşlar.

Av. Keiko Torigoe

www.torigowlaw.com,

 

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Pilotun Yapmadıkları Listesi

  15 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Her sektörde, çalışanlar kendi iş yerinde veya o sektörde müşteri sıfatındayken farklı davranabileceğini tahmin edebiliyorum. Ben de yer hostesi olarak çalıştıktan sonra, her ne kadar bording pass elimde olsa da bagaj olmasa da gereksiz diyebilecek kadar erkenden havalimanına gidiyorum. Ne olu ne olmaz olağanüstü durumların aklıma geldiğindendır sanırım. Hafpost haberine göre, Pilotların yolcu olarak yapmayacaklar 5 şey varmış. İçecekle Uçağa Binmemek. Sebep : Kısa uçuş süreleri veya türbülanslı hava trafiği gibi uçuş koşullarına ...
 • Jet Yakıtı

  08 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Köse Yazarları

  Geç inen uçaktarın hazırlık sırasında her ne kadar çok acele olsa da yakıt ikmali tamamlanana kadar yolcuların uçağa alınamamasıyla ilgili cümleyi duydunuz, değil mi? Bu günlerde bir şey araştırmak için Britannica’ya göz atan olmasa da Britannica’da çok ilginç bir konuya yer ayırdığını öğrendim. Airplane - Civil Aviation, Design, Flight | Britannica Yani modern yolcu jetlerinin jet yakıtı tankları yoktur. Bunu en çok belli eden Concorde’dir. He ne kadar Google’de ‘Concorde, Atlantik Okyanusu'nu Mach 2 hızında yaklaşık üç buçuk saatt...
 • Ölmeye Devam Eden Pilotlar

  01 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Köse Yazarları

  Dr. David Martin’in haberine göre ABD’de artık hem aşı üreticileriniin sorumluluğundan muafiyet durumu hem de insanlara aşı dayatan bireyler, işverenleri eczacılar, doktorlar, hemşireler ve hastanelerin sorumluluğundan muafiyet durumu ortadan kaldırılabilmektedir. Dr. William makis’in haberine göre son 2 ay içinde 6 pilot vefat etmiş. İki pilot ise uçakta görev sırasında vefat etmiştir. 12 Haziran 2024 : Nesma Havayolları'nın Kahire'den Taif'e (Suudi Arabistan) giden NE130 sefer sayılı uçuşu sırasında Kaptan Hassan Youssef Adas fenalaşara...
 • HondaJet Paylaşım Hizmeti

  24 Haziran 2024 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Hondajet hakkında bir kaç defa yazmıştım ama Honda'nın resmi web sitesine göre, sonunda Honda Motor 18 Haziran'da Japonya'da HondaJet Paylaşım Hizmeti'nin başlatıldığını duyurdu. HondaJet Paylaşım Hizmeti, Japonya içinde orta ve uzun mesafeli seyahatler için havalimanından havalimanına 'hava yolculuğu' ile kara ve diğer mobilite hizmetlerini birbirine bağlayan, başlangıç noktasından varış noktasına kadar entegre bir ulaşım hizmetidir. Müşteri taleplerine göre özelleştirilmiş charter operasyonlarıdır. Beklenen müşteriler, bölgesel merkezle...