logo

12 bin kişi Türkiye yerine Porta’ya gidecek

12 bin kişi Türkiye yerine Porta’ya gidecek

29 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadında yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi final maçının Portekiz’in Porto şehrinde yapılacağı açıklandı.

UEFA’dan yapılan resmi açıklamada maçın Porto’nun Dragao stadyumunda yapılacağı ve her iki takım taraftarına ayrı ayrı 6 bin kişilik kapasite hakkı tanınacağı belirtildi.

12 bin kişi ile oynanması planlanan müsabakada İngiliz futbol takımları Chelsea ve Manchester City Avrupa’nın en büyüğü olmak için mücadele edecek.

İki İngiliz takımının oynayacağı final maçı öncesinde İngiltere’nin Türkiye’yi seyahatlerde kırmızı listeye alması sonucunda maçın başka bir ülkede oynanması gündeme alınmıştı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin konuya ilişkin açıklamasında: “Şampiyonlar Ligi finali, kulüp futbolunun zirvesidir. Taraftarların, takımlarını izlemelerini engellemek seçenek değildi. Uzlaşmanın bulunmasından ötürü çok memnunum. İngiliz hükümetinin, Türkiye’yi seyahat için kırmızı listeye alma kararının iyi niyetle ve vatandaşlarını virüsün yayılmasından korumak amacıyla alındığını kabul ediyoruz.” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ