logo

Yeni kurulan Fugo yer hizmetleri yolcu ve uçak karşılamaya hazır

Yeni kurulan Fugo yer hizmetleri yolcu ve uçak karşılamaya hazır

Türkiye’ye yeni bir yer hizmeti şirketi eklendi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden işletme izinlerini alan Fugo, yolcu hizmetleri, ramp hizmetleri ve yük kontrol haberleşme hizmetlerini sunacak. Bu arada Fugo’nun Mahan Air ve bir başka havayolu ile anlaşmaya varıldığı öğrenildi.


Geçen yıl kurulan yer hizmeti şirketi Fugo faaliyetlerine bu yıl başlayacak. İstanbul Havalimanı’nda önümüzdeki günlerde yer hizmeti vermeye başlayacak olan Fugo, kısa süre içinde Ankara Esenboğa ve Denizli Havalimanlarında da faaliyete gösterecek.

FUGO NE DEMEK?
İngilizcede “to put to flight chase” kelimesinin karşılığı Latince FUGO. Buradan yola çıkan Kürşad Ulutaş ve Tansen Koçboğan, hedef olarak sektörde butik hizmet vererek kalıcı olmak istiyor.


Pandemi nedeni ile havacılık sektörü zor bir süreçte iken havacılığa yapılan bu yatırım sektör tarafından gözlemleniyor. Sektörün ve yer hizmetlerinin yakından tanıdığı Kürşad Ulutaş’ın genel müdürlüğünü, Tansen Koçboğan’ın da genel müdür yardımcılığı görevini yaptığı şirket handling araçlarını getirdi. Personel alımların devam ettiği ve eğitimleri başladığı öğrenildi. (Hüseyin ASLIYÜCE)

 

 

#

SENDE YORUM YAZ