logo

Unifree Duty Free’de kenetlenme zamanı

Unifree Duty Free’de kenetlenme zamanı

Unifree Üst Yöneticisi ve İcra Kurulu Başkanı Ali Şenher, Unifree ailesi olarak, covid-19  salgınıyla ilgili sıkıntıları birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek en az hasarla atlatacaklarını belirterek,  bu zorlu süreçte hiçbir personelin işten çıkarılmadığını bildirdi.

Covid-19 salgının en çok havacılık sektöründe etkisini gösterdiği  bu günlerde İstanbul Havalimanı’nda 133 mağaza ile faaliyet gösteren Unifree’nin Üst Yöneticisi ve İcra Kurulu Başkanı Ali Şenher, yönetici ve çalışanlarını yaşanan gelişmelere ilişkin düzenli olarak bilgilendiriyor.

Şu ana kadar 2 çalışan dışında Covid-19’dan kimsenin etkilenmemiş olmasının kendisinin en büyük motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden Şenher, virüs testi pozitif çıkan her iki personelin de sağlık durumları ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenildiğini, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarının beklendiğini söyledi.

MAĞAZALARDA ALINAN ÖNLEMLER

 Geçtiğimiz hafta içinde; F8 ve D6 mağazalarının dışında tüm mağazaları kapattıklarını ve kapanan mağazalardaki ürünleri depolarımıza çektiklerini anlatan  Ali Şenher, havalimanındaki yolcu akışını baz alarak bir çalışma düzeninin hayata geçirdiklerini  kaydetti.

Çalışanların sağlığı için Ocak ayı sonundan beri başlatılan önlemlerin daha da arttırıldığını belirten Şenher, ofis çalışanları için altyapısı daha önceden hazır olan “uzaktan çalışma” sistemine geçildiğini vurguladı.

Ali Şenher, Coronavirüs önlemleri çerçevesinde dezenfeksiyon ekipmanları temin ederek ofis-dinlenme odası ve soyunma odası gibi alanların her akşam dönüşümlü olarak dezenfekte edildiğini,  profesyonel ekiplerce dezenfekte edilen servis araçlarında da  maske-eldiven-el dezenfektanı gibi koruyucu ekipmanların kullanıldığını kaydetti.  Ayrıca toplu olarak bulunulan yerlerde sosyal mesafe kurallarının  geçerli hale getirildiğini anlatan Şenher, personel yemekhanesinin kapatılması nedeniyle güvenli şekilde kumanya dağıtımını yapıldığını belirtti.

ÇALIŞANLARDAN MAAŞ KESİNTİSİ DESTEĞİ ÖNERİSİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta açıkladığı destek paketi ile İş-Kur ve SGK gibi kurumların iş hayatı için sağlamış olduğu kolaylıklar, vergi ve ödemelerle ilgili yardımlar ve  bankalar nezdinde kredi ödemelerinin ötelenmesi gibi destekler hayata geçildiğin ve bu destek paketlerinden faydalanacaklarını belirten Ali Şenher,  çalışanlara verdikleri destek ve maaşlardan kesinti yapılması gibi yaptıkları öneriler için teşekkür etti.
Covid-19 salgını bahane edilerek hiç bir çalışanı işten çıkarmadıklarını ve bu sürecin başarıyla atlatılacağını vurgulayan Ali Şenher, Unifree Duty Free çalışanlarına şu mesajı verdi:
 ”Burada hep beraber elimizi taşın altına koyduk, bütün adımlarımızı adaletli bir şekilde atmamız gerekiyor. Şirketimiz çok güçlü  ve köklü bir firmadır. Tüm bu süreç boyunca maaşlarınız her zaman olduğu gibi gününde ödenmeye devam edecektir.
”ŞEFFAF VE AÇIK BİR ŞEKİLDE GÜNCEL DURUMU PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”
Güzide ülkemiz ve 40 yıllık geçmişimizde Şirketimiz; bugüne kadar deprem, Ebola-Sars-Mers-Domuz gribi ve Kuş gribi çeşitli salgın hastalıklar, çeşitli finansal krizler, volkan patlamaları, darbe girişimi ve terör saldırıları gibi tüm üzücü olaylardan en başta çok etkilenmiş olsa da sonrasında bu durumu atlatmış, daha sonra hedefine başarıyla koşmaya ve büyümeye devam etmiştir. Bu süre içinde sormak ve detaylı  bilgi almak istediğiniz bir konu olursa muhakkak yöneticilerinizle görüşün ve onlardan en doğru bilgiyi alın. Böylelikle gerçek dışı konuşmalar ve yorumlar ile gereksiz motivasyonunuzu kaybetmemiş olursunuz. Ben de sizlerle her zaman olduğu gibi şeffaf ve açık bir şekilde güncel durumu paylaşmaya devam edeceğim.
 Hayattaki en önemli şeyin sağlık olduğunu bir kez daha hatırladığımız bu günlerde; doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten ödün vermeden birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket ederek  bu durumu da çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımızla beraber atlatacağız. Sağlığınızı korumak için yapılan bütün uyarılara taviz vermeden uymanızı, bu sorumluluk bilinci ile kendiniz ve aileleriniz için gerekli olan önlemleri almanızı ve mümkün olduğunca evlerinizde kalmanızı çok önemsiyoruz.”
”SİZLERİN VE AİLELERİNİZİN SAĞLIĞI İYİLİĞİ HERŞEYİN ÜZERİNDE…”
Çalışanlardan evde kaldıkları sürede kendilerini her alanda geliştirmelerini ve kaynak kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Ali Şenher, ”Sizler hiç endişe etmeden, evlerinizde güvenli ve sağlıklı bir şekilde ailelerinizle birlikte, sosyal mesafenizi koruyarak ve salgından korunmak için alabileceğiniz tüm önlemleri alıp, ciddiyetle uygulayarak, hayatınıza devam edin. Sizlerin ve ailelerinizin sağlığı ve iyiliği her şeyden önemlidir. Zorlu bir dönemden geçiyor olsak da aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalarla bu süreçten olabildiğince az etkileneceğimize inanıyorum.  Yolumuza hep beraber, omuz-omuza yürüyerek devam edeceğiz. Sizlerin ve ailelerinizin sağlığı ve iyiliği dışında başka hiçbir gündemimiz bulunmuyor. Biz bir aileyiz ve bu günlerde daha fazla kenetlenerek, herşeyin üstesinden geleceğiz” diye konuştu.
Ali Şenher ayrıca, bu süreçte yerli tedarikçi firmaların da gözetildiğini ve kendilerine yardımcı olunduğunu sözlerine ekledi.

#

SENDE YORUM YAZ