logo

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a Airwaypost olarak başarılar dileriz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a Airwaypost olarak başarılar dileriz

Cuöhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni sistemin ilk kabinesi açıklandı.

Ulaştırma Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı bu dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak anılacak. Buna göre yeni Ulaştırma be Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan oldu.

Airwaypost.com Ailesi olarak yeni bakana başarışar diliyoruz. İnşallah ülkemiz için Türk Havacılığı için var olan başarılara çok daha yenilerini ekleyecek.

Bakan Turan kimdir?

Evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet Cahit Turan, 1960 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. 1981 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümü’nü bitirerek aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.

Turan, 85 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mühendis daha sonra yine bu kurumda büro mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol şefliği yaptı.

İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü bünyesinde Otoyol Bakım İşletme Başmühendisi görevini 1997 yılından itibaren devam ettiren Turan, burada Yapım Başmühendisi, Bölge Müdür Yardımcısı Bölge Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Turan daha sonra 2005-2015 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü görevide yaptı.

Mehmet Cahit Turhan en son Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Danıştay Üyesi olarak hayatına devam etti. Danıştay Üyeliğinde emekliliğinin ardından, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyum da CEO olarak hayatına devam ediyordu.

#

SENDE YORUM YAZ