logo

UHD Bakanı Arslan, Kars Harakani Havalimanı Pat sahalarının temelini attı

UHD Bakanı Arslan, Kars Harakani Havalimanı Pat sahalarının temelini attı

Kars Harakani Havalimanı Pat sahalarının temeli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından atıldı.

UHD bakanı Arslan Kars

UHD Bakanı Arslan, Kars Harakani Havalimanı Pat sahalarının temelini attıUDH Bakanı Arslan, Havalimanında Vali Rahmi Doğan, Kars milletvekilleri, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve çok sayıda partili ile bürokrat tarafından karşılan

Temel atma törenine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte; Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak ve diğer yetkililer katıldı.

UDH Bakanı Ahmet Arslan, törende yaptığı konuşmada Havacılık sektöründe Türkiye’nin çığır açan, dünyaya örnek olan projelerle büyümeler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Eskiden iki havayolu şirketi iki merkezden 26 havalimanına uçarken, bugün 7 merkezden 55 havalimanına uçuyoruz.

AK Parti hükümetleri başlarken Türkiye’de iç hat, dış hat yılda 34 milyon yolcu taşınırken, bugün 180 milyonu geçmiş durumdayız. Bunlar elbette ki gururlarımız, Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın söylediği gibi Havayolunu Halkın Yolu yaparken, uçakla uçmayan kalmayacak derken büyük hedefler ortaya koymuşlardı.

İşte tam da bu noktada Dünya Sivil Havacılık Teşkilatı’nın Konsey Üyesi seçiliyor. Bu oldukça önemli ve nedeni de havacılıkta geldiğimiz noktadır. İnşallah geldiğimiz nokta sayesinde biz daha çok işler yapacağız ve ödüller alacamız ama bizim amacımız ödül almak debil, biz zaten ödülümüzü halkın desteciyle, milletin desteciyle peşin almışız. Amacımız o ödülün hakkını verip halkımıza hizmet etmektir. Halka hizmeti, Hakka hizmet bilerek inşallah bu kutlu yolda yürümektir.

 

14 yıl önce Kars Harakani Havalimanı’nda yılda 54 bin yolcu uçuş gerçekleştirirken, geçen yıl 428 bin yolcu ile 8 kattan fazla bir artış sağlandı.Bu sene ilk 10 ayda 450 bini geçtik ve sene sonu itibariyle kendi rekorumuzu kırarak 500 bin yolcuyu geçeceğiz inşallah.

Bugün burada Kars’ımız için, Harakani Havalimanımız için çok önemli bir yatırım olan PAT SAHALARININ temelini atıyoruz. Kars’ımıza, insanımıza, memleketimize hayırlı uğurlu olsun.

#

SENDE YORUM YAZ