logo

UDH Bakanı Arslan; “Yeni havalimanının ilk etabı 29 Ekim 2018’de açılacak”

UDH Bakanı Arslan; “Yeni havalimanının ilk etabı 29 Ekim 2018’de açılacak”

Darbe girişimi `Dev Projeleri` engelleyemedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından köprülerden otoyollara, havalimanlarından tünellere kadar pek çok projenin tamamlandığını belirterek, “Fetullahçı Terör Örgütü`nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Türkiye`nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanındaki `dev projeler` hız kesmeden devam etti.” dedi.

Türkiye’de yapılmış en büyük proje”

Arslan, İstanbul’un Avrupa yakasında, Yeniköy ile Akpınar yerleşimleri arasında Karadeniz sahil şeridindeki 76,5 milyon metrekare alana yapılan havalimanında çalışmaların hızlandırıldığını belirterek, “Dünyanın en büyük havalimanlarından İstanbul Yeni Havalimanı’nda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, inşaatının yüzde 55’i tamamlandı.” diye konuştu.

Bakan Arsan, Türkiye’de yapılmış en büyük proje niteliğindeki bu eserin Türkiye’nin yanı sıra aktarma merkezi olarak bölge ülkelerine hizmet vereceğini söyledi.

Havalimanına yapılacak kulenin temelinin 26 Ekim 2016’da atıldığına işaret eden Arslan, ilk etabı 29 Ekim 2018’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın hizmete girmesiyle yıllık 120 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacağını bildirdi.(udhb.gov.tr)

#

SENDE YORUM YAZ