logo

TUSAŞ Efes-2024 tatbikatında ilkleri gerçekleştirecek

TUSAŞ Efes-2024 tatbikatında ilkleri gerçekleştirecek

Türk Havacılık Uzay Sanayii tarafından özgün imkanlarla geliştirilen platformlar ilk kez tatbikatta havalanacak.

ANKA ve AKSUNGUR İnsansız Hava Araçlarıyla T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin ardından, HÜRJET Jet Eğitim Uçağı ve HÜRKUŞ Temel Eğitim Uçağı ile GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri ilk kez bir tatbikatta boy gösterecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege Bölgesi’ndeki en büyük birleşik müşterek tatbikatı olan Efes-2024 tatbikatına yerli ve yabancı birçok gözlemci katılacak.

23-30 Mayıs tarihleri arasında Seferihisar atış sahasında gerçekleşecek tatbikata geniş ürün yelpazesi ile katılan TUSAŞ, ANKA İnsansız Hava Aracı’nın birebir ölçekli maketini sergileyecek.

Öte yandan alanda, Milli Muharip Uçak KAAN, ANKA III Muharip İnsansız Uçak Sistemi, HÜRJET Jet Eğitim Uçağı ve T929 ATAK II helikopterinin 1/7 maketleri de yer alacak.

TUSAŞ’TAN GÖVDE GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Mayıs’ta tatbikat alanında yapacağı konuşma sonrası TUSAŞ tesislerinde geliştirilen hava araçları geçiş yapacak.

Test uçuşlarının ardından ilk kez Ankara’dan ayrılarak Samsun’a giden ve 19 Mayıs törenlerinde gösteri uçuşu gerçekleştiren HÜRJET Jet Eğitim Uçağı, T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri ile önemli bir ihracat başarısı yakalayarak ülkemize değer kazandıran HÜRKUŞ Temel Eğitim Uçağı Seferihisar atış sahasında katılımcıları selamlayacak.

Ayrıca TUSAŞ üretimi T129 ATAK Helikopteri, ANKA ve AKSUNGUR insansız hava araçları Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde tatbikatta sahne alacak.

#

SENDE YORUM YAZ