logo

Türkiye’nin en iyi drone pilotları yarıştı

Türkiye’nin en iyi drone pilotları yarıştı

DÜNYANIN EN HIZLI GELİŞEN SPOR DALI ‘’DRONE YARIŞLARI’’

Tech Drone League’in, 2017 yılında 280.000 seyirci ile gerçekleştirdiği 16 etkinlikten sonra 2018 sezonunda hedefi1.000.000 kişiye ulaşmak.

0’dan 200 km hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların hızlarına, Forum İstanbul’a yayılmış özel engellerle dekore edilmiş zorlu bir pist heyecanı da eklenirken yerli yabancı tüm yarış droneupilotlarının da hızları gün geçtikçe artıyor ve artacak.

TECH DRONE LEAGUE 1.ETAP YARIŞINDA İLK KEZ 200.000 İZLEYİCİ İLE TÜRKİYE’NİN EN İYİ DRONE PİLOTLARI YARIŞTI

2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan TDL drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da gerçekleşti.

Pilotlar drone kameralarından aynı anda , First Person Viewgözlüklerinde gördükleri görüntüler ile dünyada da en extrempistlerden biri olan TDL Forum İstanbul pistinde kıya sıya yarıştılar.

Özel dizayn edilmiş pistte en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele eden pilotların

gözlüklerindeki görüntüler ekranlara verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşadı.

RENKLİ VE HIZLI 2 GÜNDE YAĞMUR BİLE DRONELARIN HIZINI KESEMEDİ

F1 ARAÇLARINA RAKİP HIZLARDA PARKURU EN HIZLI ŞEKİLDE TAMAMLAMAK

Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018 in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200.000 kişilik izleyicinin karşısına çıkardı. 2 gün süren yarışlara ek olarak Tech Drone League, tüm izleyicilere zengin, interaktif, teknolojik içerikler de hazırladı. Maker standları, giyilebilir VR deneyimi, dronedeneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ ler, dans gösterileri, sahne şovları, e spor turnuvaları, dronesimülatörleri ve pek çok sürprizi ile misafirlere keyif dolu anlar yaşatırken teknolojinin hayatlarımızda, belki bizler fark etmesek de ne kadar yakın değişimler getirdiğini gösterdi.

TDL etap yarışının yanı sıra sahne performanslarının da birlikteliği ile bayram coşkusunu pilotlar ve misafirler birlikte yaşadı.

Tech Drone League 1. Etap’ta final yarışına TDL pilotlarından Buğra Kaan Kabakçı, Barış Alp, Berat Özdemir ve dünyacatanınan konuk drone pilotu Vince İrie kaldı.  Kalkıştan başlayan ve çatıdaki engellerden yeniden yerde devam eden zorlu pistte dronelar F1 araçlarına rakip hızlarda parkuru en hızlı şekilde tamamlamaya çalıştılar. 1. Etap kazananları ise şu şekilde sıralandı:

1. Vince Irie   2. Berat Özdemir  3. Barış Alp  

GELECEĞİN MESLEĞİ DRONE PİLOTLUĞU HAFİFE ALINMAYACAK KADAR GERÇEK

TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecek.

Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTechKampüsü’nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimleri verirken  2019’da TDL yarış droneları ile pilotlarını uçurabilmek için yarış droneu , swarm drone uçuları için gerekli de özel drone üretim AR-Ge lerine de başladı.

TDL, TV8,5 TELEVİZYON PROGRAMLARIMIZ

TDL etap yarışları, TV8 & TV8,5’un tanıtım desteği ile TV8,5’ta 60 dakikalık TV programı olarak yarışlardan sonra yayınlanacak.

Geniş kitlelere ulaşan Dronemanya şov yarışlarının ( 20 dk. )TV8,5 ‘ta televizyon programı 9 Haziran 2018 Cumartesi günü ilk Dronemanya TV programı yayınlanmıştır.

10 etaptan oluşan deplasmanlı lig, United Drone Races yarışları da 20 dk.lık toplam 3 adet TV programı olarak TV8,5’ta yayınlanacaktır.

TECH DRONE LEAGUE VE TDL DRONE SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ

TDL, projeleri, etkinlikleri ile Türkiye’nin drone, dronesporları konusunda profesyonelleşmiş markasıdır. 

TDL Kurumsal Yapısı;

Yarışlar : Lig Etap Yarışları , Dronemanya Şov Yarışları , United Drone Races, E-Spor    

Akademi: Eğitim ; Drone Do it Yourself , First PersonView Pilot Eğitimleri Nişantaşı Üniversitesi TDL Sürekli Eğitim Merkezi

Üretim ; TDL Yarış Drone u (TDL/ X-01 ) , Swarm Uçuş Droneları (Çoklu, ışıklı drone şovları)

Tanıtım: TDL  Etap Yarışları TV Programları, Dronemanya Şov Yarışları TV Programları, United Drone Races TV Programları (TV8,5)

Store: Drone, RC, VR, Teknolojik Ürünler (Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü )

Pist: Yerel yönetimler ile birlikte oluşturulacak halka açık antrenman pistleri

TDL Drone Sporları Kulübü Derneğimiz yeterliliği olan drone pilotlarına sporcu lisans verme yetkisine sahiptir.

#

SENDE YORUM YAZ