logo

Türkiye ile Macaristan savunmada anlaştı

Türkiye ile Macaristan savunmada anlaştı

Türkiye ile Macaristan arasında Savunma Sanayii İş birliği Mutabakat Zaptı imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Macaristan ziyareti sırasında imzalnan anlaşmaya, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky imza attı.

Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ün X hesabından anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“TürkiyeYüzyılı’na yaraşır nitelikte uluslararası alanda iş birlikteliklerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz.

Macaristan Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığımız arasında imzaladığımız “Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası” da bu anlamdaki irade ve gayretlerimizin bir nişanesi oldu.

Resmi kurum ve kuruluşlarımızla beraber uluslararası arenada “Türkiye markasını güçlendirmek” şüphesiz savunma sanayiimizin iştiraki olan birbirinden önemli şirketlerimizin de ortak gayesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ufuk açıcı vizyonu ve ülkesi için göstermiş olduğu gayretleri sayesinde Türkiye her geçen gün uluslarası arenada daha güçlü bir ülke haline geliyor, Allah’ın izniyle gelmeye de devam edecek. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.

Türkiye-Macaristan diplomatik ilişkilerinin tesisinin 100. yıl dönümünde, Macaristan Savunma Bakanı Sayın Kristof Szalay-Bobrovniczky ile imzaladığımız, her iki ülke için de oldukça önemli olan bu anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ