logo

Turkish Airlines World Golf Cup’ta zaferin adı Luke Eustance oldu

Turkish Airlines World Golf Cup’ta zaferin adı Luke Eustance oldu

Londra’dan Luke Eustance, 28 Ekim- 5 Kasım tarihleri arasında Belek, Antalya’da düzenlenen ve nefesleri kesen Büyük Final ile sonlanan Turkish Airlines World Golf Cup 2017 Amatör Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamladı.

2013 yılında 12 ülkede 12 etkinlikle başlatılan Turkish Airlines World Golf Cup turnuvası, 300 varış noktası ile dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları’nın rakipsiz global erişim kabiliyetini yansıtarak dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı Kurumsal Amatör Golf serisi hâline geldi. 2017 serisi, tamamı Türk Hava Yolları tarafından bizzat davet edilen konuklardan oluşan 8000’in üzerinde oyuncudan oluştu.

Şubat ile Ekim ayları arasında, 5 kıtadaki 63 ülkede yer alan 100 destinasyonda gerçekleştirilen eleme müsabakaları, Turkish Airlines Corporate Club programı üyelerine ve ortaklarına dünyadaki en prestijli golf sahalarında yarışma imkânı sundu.

Dünya genelinden 63 ülkeden 100 oyuncunun yer aldığı Büyük Final’e Titanic Deluxe Golf Belek ev sahipliği yaptı ve müsabakalar yine Titanic Deluxe Golf Belek’te oynandı.

İki gün süren müsabakalar sonunda iki raund’daki toplam 81 puanla Londra’dan Luke Eustance, Güney Afrika’dan Faren Espey’in önünde birinci olurken, hemen arkalarından Çin’den Zhen Ghe ve Arjantin’den Manuel Cascante geldi. En iyi `Gross` sayısını Malta’dan John J. Mecalle kaydetti. Turnuvanın lideri olağanüstü bir golf oyunu sergileyerek ödülü toplam 81 puan ile kazandı. “Nearest the pin” ödülleri ise, New York’tan John Hunt’a ve Tokyo’dan Mai Tokuda’ya takdim edildi.

Organizasyon kapsamında tüm finalistler ve konuklar Antalya’ya varışları öncesi, Türk Hava Yolları’nın dünyadaki en iyi özel yolcu salonu hizmeti sunan Turkish Airlines Lounge İstanbul’da dinlenme olanağına sahip olurken, Türk Hava Yolları’nın ödüllü Business Class hizmeti ile uçuş keyfi yaşadılar.

Türk Hava Yolları, Kurumsal İletişim Başkanı, Seda Kalyoncu turnuva ile ilgili olarak; “Turkish Airlines World Golf Cup Amatör Serisi’nin bu yıl beşinci kez gerçekleştirilmesi ile golf sporuna yönelik desteğimizi sürdürmekten memnunuz. Turkish Airlines World Golf Cup’ı dünyada kurumsal golf alanındaki en önemli uluslararası turnuva hâline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turnuvamızın tüm kazananlarını tebrik ediyor ve 2018’de turnuvanın yeniden start almasını görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Kazananlar, dünyanın profesyonel golf oyuncularının katılacağı Turkish Airlines Open Pro-Am golf turnuvasında aralarında Lee Westwood’un da bulunduğu 10 profesyonel golf oyuncusu ile tanışma fırsatı yakalayarak, hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyime sahip olacaklar.

Turnuva kapsamında global sponsorlar; Titanic, Türk Telekom, Financial Times, National ve Conte of Florence işbirliğiyle tüm katılımcılara, dünyanın en iyi sahalarında yarışma olanağı sunuldu.

Turkish Airlines World Golf Cup ayrıca, Turkish Airlines Open ile birlikte Turkish Airlines Challenge’a da sponsor olan Türk Hava Yolları’nın golf sporuna verdiği önemi destekler bir niteliğe de sahip.

Türk Hava Yolları’nın golf sporuna verdiği destek, Turkish Airlines EuroLeague Final Four, European Professional Club Rugby ve 2016 UEFA Avrupa Şampiyonası gibi diğer birçok önemli spor organizasyonuna sağladığı sponsorluk desteğiyle birlikte global markanın seçkin bir sportif yaklaşım oluşturma taahhüdünde etkin rol oynuyor.

#

SENDE YORUM YAZ