logo

Turkish Airlines World Golf Cup İstanbul’da kazananlar belli oldu

Turkish Airlines World Golf Cup İstanbul’da kazananlar belli oldu

Türk Hava Yolları’nın kendi adıyla düzenlediği ve kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri haline gelen Turkish Airlines World Golf Cup’ın son ayağı, İstanbul’da tamamlandı.

Spora ve spor organizasyonlarına dünya çapında verdiği destekle ülkeler, kıtalar ve kültürler arasında köprüler kurma misyonuna yeni boyutlar getiren küresel havayolu, 2013 yılından beri amatör golfçülere yönelik olarak düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup ile kurumsal müşterilere etkin biçimde ulaşıyor.

Turnuvada 24 ve altı handikap seviyesinde bayanlarda mücadele eden Çağla Metin oldukça iyi bir performans göstererek 39 puan aldı ve şampiyon oldu. Erkeklerde ise 49 puanla Engin Yeşilırmak birinci sıraya yerleşti. Turnuvada “Nearest The Pin” ödülünü bayanlarda Catherine Terzioğlu ve erkeklerde Erkan Akdemir kazandı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “2013 yılında bu turnuvayı 12 destinasyon ile düzenlemeye başladık. Dünyada en çok noktaya ve ülkeye uçan havayolu olarak, golfte de hızla büyümeye devam ettik. Bugün turnuvamızı 100 destinasyonda yaklaşık 7500 katılımcıyla düzenlenmekteyiz. İstanbul turnuvamız da bu harika sahada, 270’ten fazla katılımcıyla gerçekleşiyor. Tüm katılımcıları ve derece alanları kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Bu yıl beşincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup, ilk kez 2013’te, dünyanın 12 farklı noktasında düzenlendi.

Turnuva bu yıl 5 kıtada 62 farklı ülkede toplam 100 destinasyonda gerçekleştirildi. Turnuvanın finalinde, tüm bu destinasyonlardan gelen finalistler yer alacak.

30-31 Ekim tarihlerinde Büyük Final’e katılacak finalistler, Türk Hava Yolları ile Business Class sınıfında Antalya’ya seyahat edecek ve o hafta global sponsorumuz Titanic Deluxe Golf Belek otelinde konaklama imkanına sahip olacak.

Katılımcılar, Turkish Airlines Open Pro-Am turnuvalarında European Tour’un en iyi oyuncularıyla birlikte oynama fırsatını kazanabilmek için Büyük Final’de mücadele edecek. Ayrıca 2-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Turkish Airlines Open’da Türk Hava Yolları’nın VIP misafirperverliğinin tadını çıkaracaklar.

#

SENDE YORUM YAZ