logo

Turkish Airlines Open 2016’da Türk yemekleri de yer aldı

Turkish Airlines Open 2016’da Türk yemekleri de yer aldı

Turkish Airlines Open 2016’nın favorileri arasında yer alan dünyaca ünlü golf oyuncuları, haftanın bir diğer yarışması için bu kez golf sopalarını bıraktı ve mutfak önlüklerini taktı. Golf efsaneleri en sevilen Türk yemeklerinden çoban kavurma ve köfte pişirdi.

Turkish Airlines Open 2016’nın golf efsaneleri, turnuva öncesi düzenlenen yemek yarışmasında muhteşem bir performansa imza attılar. Rory McIlroy ve Charl Schwartzel’in 2015 yılında beraberlikle tamamladıkları ‘Golf Gurme Yarışları’nın ikincisi, dün akşam Antalya, Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta gerçekleştirildi.

image

Bugün start alan turnuva öncesinde düzenlenen etkinlikte mutfağa giren oyunculardan, Tayland’lı Thongchai Jaidee ve İngiliz rakibi Andrew ‘Beef Johnston’, geleneksel Türk mutfağının en bilinen örneklerinden ‘Çoban Kavurma’ ve ‘Köfte’ pişirdiler.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun jüriliğinde neticelenen yarışmada birincilik en iyi lezzet ve en iyi sunuma sahip olan Çoban Kavurma’ya giderken bu galibiyet Tayland’lı Thongchai Jaidee’ye, Türk Hava Yolları ayrıcalığıyla benzersiz bir uçuş deneyimi yaşayacağı iki business sınıfı uçak bileti kazandırdı.

Thy aşci

Renkli karelere sahne olan yarışma sonrası kazanan Thongchai Jaidee şunları söyledi; “Bir restoranım var ve günlük hayatımda yemek yapmak benim için ciddi anlamda büyük keyif. Genelde Tai ve Çin mutfağıyla ilgilensem de bugün burada bu olağanüstü lezzeti; ‘Kuzu Çoban Kavurma’yı pişirmek benim için son derece eğlenceli bir deneyim oldu. İşte tam da bu noktada, geleneksel Türk mutfak kültürünün iki sevilen örneğini bize bu keyifli etkinlikle öğreten Türk Hava Yolları’na çok teşekkür ediyorum.”

Yarışmada ikinciliği elde eden Andrew ‘Beef’ Johnston ise; “Enfes köftemin ikinci olmasından dolayı tabii ki hüsrana uğradım fakat yine de bu lezzeti bu sayede öğrendiğim için gayet memnunum. Evet, yarışmayı Thongchai kazandı ama restoran sahibi biri için bu tabii ki çok doğal bir sonuç, sizce de öyle değil mi?” ifadesiyle gülüşmelere neden oldu.

Yarışmayla ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu ise; “Bugüne dek golf takımlarıyla özdeşleştirdiğimiz dünyaca ünlü golf oyuncularını bu kez mutfak önlükleriyle geleneksel Türk yemeklerini pişirmeye çalışırken izlemek, heyecan dolu turnuva öncesi oldukça eğlenceliydi. Bunun yanı sıra, zengin kültürümüze ait küçük bir detayı, keyifli bir etkinlikle sunmuş olmaktan da ayrıca mutluluk duyduk.” dedi.

THY asci

Sekiz kez Eurpoean Tour şampiyonu Jaidee ve gelecek yıl PGA Tour’da oynayacak Johnston, Turkish Airlines Open 2016’da Antalya’da yarışacak 78 golf oyuncusundan sadece ikisi. Bugün, dünyanın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul gören ve dördüncüsü düzenlenen Turkish Airlines Open 2016, 3-6 Kasım tarihlerinde, Antalya, Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta gerçekleştirilmekte. Turnuvanın bir sonraki ayağı, Güney Afrika Nedbank Golf Challenge olacak; sezon finali ise Dubai’deki DP World Tour Şampiyonası ile son bulacak.

#

SENDE YORUM YAZ