logo

Turkish Airlines Drone Golf’ün şampiyonu; Lee Westwood oldu

Turkish Airlines Drone Golf’ün şampiyonu; Lee Westwood oldu

İngiliz golfçü, rakipleri Danny Willett ve Andrew Johnston’ı geride bırakarak,  “Kaptan” unvanının sahibi oldu.

Turkish Airlines Open 2016’ın açılış gecesinde Lee Westwood, ilk ‘Drone Golf Şampiyonluğu’nu ilân etti.

Dünyada giderek popülarite kazanan Drone Golf, golf sopaları yerine drone’lar ile oynanan bir golf çeşidi. Turkish Airlines Open 2016 kapsamında dün akşam saatlerinde ilk kez düzenlenen drone golf turnuvasında, ikonik 16. başlama vuruşunu Regnum Karya Resort’taki bir villa çatısında belirlenen bir noktadan dronu ile gerçekleştiren Lee Westwood, rekor zamanlamada tüm engelleri aşarak, dronun ucundaki golf topunu belirlenen deliğe en yakın noktaya bıraktı. Westwood drone vuruşunu, usta bir manevrayla gerçekleştirip, Masters Şampiyonu Danny Willett ve Andrew Johnston’a büyük bir hezimet yaşattı.

Westwood drone şampiyonluğu sonrası, haftaya böyle bir başarı ile başladığı için son derece mutlu olduğunu belirterek;Çatıdaki rüzgârın kuvveti ve benim daha önce hiç drone kullanmamış olmam gerçeği her ne kadar işimi zorlaştırmış olsa da, drone caddy’min yardımı ile bu gece şampiyon oldum. Gelecek yıl da Turkish Airlines Drone Golf Şampiyonu unvanımı korumayı hedefliyorum.” dedi.

İkinciliği elde eden Danny Willett ise; Böylesi keyifli bir yarışta ikinci olduğum için tabii ki üzgünüm, ancak şu aşamada sadece, bundan çok daha iyi bir performans sergileyerek turnuva haftasına kilitlenmeyi düşünüyorum.” dedi.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu da organizasyonla ilgili olarak; “Bugün burada ilk Drone Golf Şampiyonası’nı düzenlemek bizim için oldukça keyifliydi. Öncelikle ilk drone şampiyonumuz olan Lee Westwood’u tebrik ederken, sergiledikleri olağanüstü performanstan ötürü diğer yarışmacıları da ayrıca kutlamak istiyorum. Dördüncüsünü düzenlediğimiz Turkish Airlines Open’a böylesi eğlenceli bir etkinlikle start vererek, turnuvanın tüm seyrini bu doğrultuda yükseltmeyi hedefliyoruz.” dedi. 03-06 Kasım 2016 tarihleri arasında 78 golfçünün, 7 milyon dolarlık toplam ödül için yarışacağı Turkish Airlines Open 2016, Race to Dubai Final Serisini oluşturan üç turnuva ayağından ilki. Dünyanın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen Turkish Airlines Open 2016, Antalya, Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenleniyor.

 

Turkish Airlines Drone Golf Şampiyonası’na ait video görüntüleri, https://www.youtube.com/watch?v=5sTxn69HamI&feature=youtu.be web linki üzerinden izlenebilir.

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ