logo

Turizm Fuarı Japonya 2023’te Türk Hava Yolları

airwaypostozkan

airwaypostozkan
ozkdmr3@gmail.com
Turizm Fuarı Japonya 2023’te Türk Hava Yolları

100. Cumhuriyet Bayramınız nasıl geçti acaba?

26 – 29 Ekim arasında Osaka’da yapılan Turizm Fuarı Japonya 2023’te Türk Hava Yolları, IST-KIX hattında kullanılacak Boeing 787-9 uçağına monte edilen yeni business class koltuğunu sergiliyor.

Traicy’in haberine göre Türk Hava Yolları, 12 Aralık 2023 tarihinde IST-KIX seferlerine yeniden başlayacak.

Sergilenen koltuk, 66 x 192cm’lik yatağa dönüşecek koltuklarındandır. 18inçlik monitör, yolcuların film gibi uçak içi eğlencelerin keyfini çıkarmasına olanak tanır.

Her zamanki gibi Uçan Şef yemeklerinden sorumludur. Ferragamo markalı amenity kitler ve Denon markalı gürültü önleyici kulaklıklar da sağlanmaktadır.

Hatırladığım kadarıyla IST-KIX seferleri Nisan 2020 tarihinde yeniden başlayacaktı, ama pandemi yüzünden yaklaşık 3 yıl ertelenmiştir.

İş için Tokyo’ya gidenler için IST-HND hattı daha elverişlidir, ama turizm amacıyla Japonya’ya gidenler için olmazsa olmazlarından Kyoto ve Nara var. Bu iki şehiri ziyaret etmek için KIX daha uygundur.

Yabancılar, Noel mevsiminde Japonya sokaklarının ne kadar güzel dekore edildiğine dair hiçbir fikri yok. Bence tüm Avrupa şehirlerinden çok daha şık ve güzel. Ancak 24 Aralık’ta lüks otellerde oda bulmak çok zor. Bazı oteller o kadar dolu ki aylar önce olsa da rezervasyon yapılamıyor.

Halen Japon Yeni’nin bu kadar ucuzken Japonya’daki Noel’in tadını çıkarmanızı öneririm.

İyi uçuşlar.

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Pilotun Yapmadıkları Listesi

  15 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Her sektörde, çalışanlar kendi iş yerinde veya o sektörde müşteri sıfatındayken farklı davranabileceğini tahmin edebiliyorum. Ben de yer hostesi olarak çalıştıktan sonra, her ne kadar bording pass elimde olsa da bagaj olmasa da gereksiz diyebilecek kadar erkenden havalimanına gidiyorum. Ne olu ne olmaz olağanüstü durumların aklıma geldiğindendır sanırım. Hafpost haberine göre, Pilotların yolcu olarak yapmayacaklar 5 şey varmış. İçecekle Uçağa Binmemek. Sebep : Kısa uçuş süreleri veya türbülanslı hava trafiği gibi uçuş koşullarına ...
 • Jet Yakıtı

  08 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Köse Yazarları

  Geç inen uçaktarın hazırlık sırasında her ne kadar çok acele olsa da yakıt ikmali tamamlanana kadar yolcuların uçağa alınamamasıyla ilgili cümleyi duydunuz, değil mi? Bu günlerde bir şey araştırmak için Britannica’ya göz atan olmasa da Britannica’da çok ilginç bir konuya yer ayırdığını öğrendim. Airplane - Civil Aviation, Design, Flight | Britannica Yani modern yolcu jetlerinin jet yakıtı tankları yoktur. Bunu en çok belli eden Concorde’dir. He ne kadar Google’de ‘Concorde, Atlantik Okyanusu'nu Mach 2 hızında yaklaşık üç buçuk saatt...
 • Ölmeye Devam Eden Pilotlar

  01 Temmuz 2024 Av. Keiko Torigoe, Köse Yazarları

  Dr. David Martin’in haberine göre ABD’de artık hem aşı üreticileriniin sorumluluğundan muafiyet durumu hem de insanlara aşı dayatan bireyler, işverenleri eczacılar, doktorlar, hemşireler ve hastanelerin sorumluluğundan muafiyet durumu ortadan kaldırılabilmektedir. Dr. William makis’in haberine göre son 2 ay içinde 6 pilot vefat etmiş. İki pilot ise uçakta görev sırasında vefat etmiştir. 12 Haziran 2024 : Nesma Havayolları'nın Kahire'den Taif'e (Suudi Arabistan) giden NE130 sefer sayılı uçuşu sırasında Kaptan Hassan Youssef Adas fenalaşara...
 • HondaJet Paylaşım Hizmeti

  24 Haziran 2024 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Hondajet hakkında bir kaç defa yazmıştım ama Honda'nın resmi web sitesine göre, sonunda Honda Motor 18 Haziran'da Japonya'da HondaJet Paylaşım Hizmeti'nin başlatıldığını duyurdu. HondaJet Paylaşım Hizmeti, Japonya içinde orta ve uzun mesafeli seyahatler için havalimanından havalimanına 'hava yolculuğu' ile kara ve diğer mobilite hizmetlerini birbirine bağlayan, başlangıç noktasından varış noktasına kadar entegre bir ulaşım hizmetidir. Müşteri taleplerine göre özelleştirilmiş charter operasyonlarıdır. Beklenen müşteriler, bölgesel merkezle...