logo

TÖSHİD’den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’na ziyaret

TÖSHİD’den Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’na ziyaret

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile bir araya gelen Türk sivil havacılığının temsilcileri, Havacılık Sektöründeki yatırımların önceden planlandığı şekilde devam edeceği mesajını ilettiler.

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanı Teoman Tosun ve Yönetim Kurulu Üyeleri 4 Ağustos günü Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı makamında ziyaret etti. Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal’ın da katıldığı toplantıda, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan süreçle ilgili Havacılık Sektörü adına genel durum değerlendirmesi ve sektör analizi yapıldı.

TÖSHİD olarak hükümetin yanında olduklarını ve bakanlığın ulaştırma politikalarına uygun olarak yollarına devam ettiklerini belirten Başkan Teoman Tosun şunları söyledi:
“Bu kritik döneme rağmen Havacılık Sektörü temsilcileri olarak önceden planlanan yatırımlardan vazgeçmeyeceğiz ve istihdamda azalmaya gitmeyeceğiz.
Sayın Bakanımız ve Müsteşar Yardımcımız sektör içerisinden gelmektedirler. Bu nedenle de içinde bulunduğumuz durumu özümseyecek tüm bilgi birikimine ve tecrübeye fazlasıyla sahiptirler. Bizlere Türk Havacılık Sektörü için her türlü desteğe ve yardıma hazır olduklarını ilettiler”

#

SENDE YORUM YAZ