logo

THY’ye bronz ödül

THY’ye bronz ödül

Türk Hava Yolları, tarafından ‘’Geleceğe Dönüşüm’’ projesi kapsamında kabin ekiplerinin kullanım süresi dolmuş toplam 7 bin 500 çanta 10 bin çift bota dönüştürüldü. Bayrak taşıyıcı, hayata geçirdiği bu proje ile Stevie Ödülüne sahip oldu.

Türk Hava Yolları’nın, kullanım ömrünü doldurmuş kabin ekibi çantalarını çocuk ayakkabılarına dönüştürerek hayata geçirdiği Geleceğe Dönüşüm projesi, dünyanın önde gelen iş ödülleri organizasyonu olan 2023 Stevie Awardsİletişim veya Halkla İlişkiler Kampanyası– Kurumsal Sorumluluk (Communications or PR Campaign of the Year – Corporate Responsibility) kategorisinde Bronz ödüle layık görüldü.
Türk Hava Yolları, “Geleceğe Dönüşüm” adını verdiği projesi ile hem sektör profesyonelleri arasında hem de dünyanın çevre konusunda giderek daha ileriyi hedeflediği bir dönemde ilham kaynağı olacak bir projeye imza at.
Sürdürülebilirlik odaklı faaliyetler ve bu alanda aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle adından sıklıkla bahsettiren Türk Hava Yolları, bu proje ile kabin ekibi çalışanlarının vazgeçilmez aksesuarı olan kullanım talimat süresini doldurmuş çantalardan çocuklar için botlar tasarlayarak üretti.  


Alınan ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Türk Hava Yolları olarak bu prestijli ödülü aldığımız için mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilirlik odaklı faaliyetlerle havacılık sektörüne öncülük ederek iklim değişikliği ile mücadele ve kalkınma planları kapsamında sürdürülebilir bir gelecek için yeni projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Tükenen sınırlı kaynakların ve mevcut varlıkların her geçen gün daha değerli olduğu günümüzde ömrünü tamamlamış ürünler, bu proje sayesinde usta ellerde yepyeni bir forma dönüştü. Toplamda 7 bin 500 çantanın 10 bin ayakkabıya dönüştüğü projede, eldeki malzemeden maksimum fayda elde edilmeye önem verildi.
Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir kalkınma planları kapsamında sunmuş olduğu “30 Mart tarihinin Uluslararası Sıfır Atık Günü olarak kutlanmasıfikri Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 105 ülkenin desteği ile kabul edildi. “Geleceğe Dönüşüm” projesi ise her yıl tüm dünyada kutlanacak olan 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Gününde anlamlı bir duyuru ile halka sunuldu.

#

SENDE YORUM YAZ