logo

THY’ye Airline Economics’ten üç ödül birden

THY’ye Airline Economics’ten üç ödül birden

Türk Hava Yolları, Dublin’de gerçekleştirilen ‘’Airline Economics Aviation 100’’ ödül töreninde “Yılın Anlaşması (Global)”,  “Yılın JOLCO Finansmanı” ve “Yılın Sigorta Garantili Finansmanı” ödüllerini aldı.

Güçlü finansal yönetim anlayışı ve mali yapısıyla pandemi döneminde dünyanın en başarılı havayolu şirketleri arasında yer alan,  tüm çalışanlarıyla pandemi sonrasında en hızlı yükselişi gerçekleştiren Türk Hava Yolları, aldığı finansal kararlarıyla küresel havacılık endüstrisinde öncü taşıyıcı olmaya devam ediyor.

Küresel markamız, 29 Ocak tarihinde Dublin’de bu yıl on üçüncüsü düzenlenen ve her yıl tüm dünyada uçak finansmanı alanında gerçekleştirilen en yenilikçi ve önde gelen finansman işlemlerinin seçildiği ‘’Airline Economics Aviation 100’’ ödül töreninde üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Ödül törenine katılan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi ve Genel Müdür (Mali) Yardımcısı, Doç. Dr. Murat Şeker; “Öncelikle, Airline Economics’e bizleri böylesi önemli ödüllere lâyık gördüğü için Türk Hava Yolları ailesi adına teşekkür etmek istiyorum. Filosuna katılan yıllık yaklaşık 1,8 milyar USD değerindeki uçağı birçok farklı ve yenilikçi finansman modeli ile finanse eden bir havayolu olarak uçak finansmanı alanındaki başarımızı bu ödüllerle taçlandırmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Türk Hava Yolları, 8 adet yeni nesil uçak için yaklaşık 900 milyon USD finansman sağladığı 3 farklı finansman işlemi için Airline Economics tarafından 3 ayrı ödüle layık görülmüş olup, her bir ödüle ilişkin bilgiler de aşağıdaki gibidir.

  • Yılın Anlaşması (Global)

Üç adet B787 uçağı için Natixis’in finansör ve aranjör, JP Morgan’ın finansör ve BPCE’nin kiralayan temsilcisi olarak yer aldığı USEXIM Bankası Garantili Fransız Vergi Kalkanlı Finansal Kiralama işlemi

  • Yılın JOLCO Finansmanı

İki adet A350 uçağı için HSBC’nin kredi sağlayıcı ve ABL Aviation’ın özsermaye aranjörü olarak katıldığı Avrupa İhracat Kredisi Ajansları Garantili JOLCO işlemi

  • Yılın Sigorta Garantili Finansmanı

Üç adet A321 NEO uçağı için Crédit Agricole CIB’in arajörlüğünde Crédit Agricole CIB ve ING Capital LLC tarafından sağlanan kredi ile piyasada ilk kez ITASCA Garantili Finansal Kiralama yapısının kullanımı.

#

SENDE YORUM YAZ