logo

THY’den yeni uygulama

THY’den yeni uygulama

THY ueni bir uygulma başlattı. WİFİ Entertainment adındaki program yurt dışına seyahat edecek yolcuların keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin Twitter’da duyurduğu bu yeni özellikle yurt dışı seyahatlerde yolcular daha keyifli vakit geçirebilecekler.

THY Genel Müdürü Ekşi’nin twiti şu şekilde;

Yurt dışına uçacaksanız bu yeni uygulamalarımızı indirin, keyfinize bakın!

Yakında başlayacak servisimize hazırlıklı olun

THY Eğlence Sistemi elinizde

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.” ve “Havelsan” işbirliğiyle, Türk mühendisleri tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen, kablosuz uçak içi eğlence sisteminin ilk kullanıcısı THY oldu.

İlk etapta Türk Hava Yolları‘nın koltuk arkası özel ekranları bulunmayan 44 adet dar gövde uçağındauygulanacak sistem ile yolcular kişisel elektronik cihazları üzerinden uçak içi eğlence sistemine bağlanabilecekler. Hayata geçen sistem ile birlikte Türk Hava Yolları filosunda uçak içi eğlence sistemine sahip (AVOD) uçakların oranı %95’e ulaşacak.

Kablosuz uçak içi eğlence sisteminin hayata geçmesiyle ilgili olarak konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Türk Hava Yolları iştiraklerinden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Havelsan işbirliği ile Türkiye’de ilk kez yerli ve milli olarak geliştirilen “Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem” uygulamasının ilk kullanıcısı olmaktan dolayı gururluyuz. Atılan adımların Türk Sivil Havacılığının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Bayrak taşıyıcı havayolu olarak yolcu memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımızdan hareketle yolcularımızın seyahatlerinidaha keyifli hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uçak içi eğlence sistemini filomuzda bulunan uçakların %95’ine uygulayarak yolcumuzun kullanımına sunmuş olmaktan mutluyuz” dedi.

Yolcularımız kişisel cihazlarından uçak içi Wi-Fi ağına bağlanarak bu sistem için özel olarak hazırlanan medya içeriğini görüntüleyebilecekler.

Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sisteminin kişisel cihazlar (tablet, akıllı telefon ve notebook) aracılığı ile kullanılabilmesi için “Wifi Entertainment” isimli uygulamanın uçuş öncesinde akıllı telefonlara yüklenmiş olması gerekmekte.Mobil cihazların yanı sıra yolcularımız dizüstü bilgisayarlarından da Google Chrome© tarayıcısı kullanarak Kablosuz Eğlence Sistemini kullanabilecekler.

​​Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sistemimiz aracılığıyla yolcularımız 250’den fazla film, 700’den fazla TV programı içeriği ve 2.000’i aşkın müzik albümüne ve 19.000’den fazla şarkı ve daha fazla içeriğe erişim sağlayabiliyor.

#

SENDE YORUM YAZ