logo

THY’den Öğrencilere İndirim

THY’den Öğrencilere İndirim

Türk Hava Yollarının yolcu programı Miles&Smiles üyeliği olan 12-24 yaş aralığında ki öğrencilere uçak biletlerinde indirimli uçuş imkanı sunuyor.

Daha evvelden THY öğrencilerden, belge ibrazı istiyordu ve bu uygulamayı kaldırdı. Türk Hava Yolları ve Anadolujet seferlerinde indirimli bilet ile seyahat edecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) veri tabanına kayıtlı 12-24 yaş arası öğrenci yolcular, Miles&Smiles üyesi olarak belge ibraz etmeksizin kolaylıkla indirimli uçuş hakkına sahip olabilecekler.

Kademeli olarak hayata geçecek uygulama 25 Mayıs 2016 tarihinden itibaren geçerli olup ilk uçuşu Türkiye’den düzenlenen öğrenci biletlerini kapsıyor.

Öğrenciler İndirimden faydalanabilmek için ne yapmalı;

Öğrenci yolcularımızın, biletleme işlemi öncesinde Miles&Smiles üyesi olması gerekmektedir. Ayrıca THY’nin internet sitesinde yer alan Miles&Smiles profil sayfasındaki kişisel bilgiler alanına (https://www4.thy.com/tkmiles/login.tk?lang=tr) öğrenci bilgisinin yolcu tarafından kayıt edilmiş olması gerekmektedir.

Engelli indirimi ve bebek, çocuk gibi yaşa bağlı indirimden yararlanan yolcular ilgili belgelerini ibraz etme koşulu devam ediyor. Bu yolcularımızın da belge ibrazı gerekmeksizin indirimli uçuş gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayacak sistemsel altyapı çalışmaları sürüyor.

#

SENDE YORUM YAZ