logo

THY’den Miniport atağı

THY’den Miniport atağı

Türk Hava Yolları, yolcularının konforlu seyahat bütünlüğünü sağlamak adına hayata geçirdiği, Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmeti sunan Miniport uygulamasının kapsamını genişletti.

THY yolcuları eskiden belirlenmiş bir yere bagajlarını bırakırlarken artık bagajlarını anlaşmalı otellere de bırakabilecek ve uçuşları öncesinde ya da sonrasında rahatça hareket edebilecekler.

İlk olarak 2016 yılının Mayıs ayında hayata geçirilen uygulamada THY yolcuları, bagajlarını İstanbul’a gelişlerinde Atatürk Havalimanı’nda veya otel check-out’ları sonrası Taksim’de Miniport ofisine teslim edebiliyor; kendileri gün içinde fuar, toplantı, kültür ya da alışveriş turu, vb. etkinliklerine rahatça katılabiliyordu. Bu süre zarfında ise bagajları istedikleri noktaya Miniport ile taşınıyordu.

miniport1

Bu hizmet yapılan anlaşmalar sonucunda, Marriott, The Ritz Carlton ve Pera Palace otellerinde uygulanacak.

Uygulama THY yolcuları, seyahatleri öncesinde veya sonrasında belirtilen otellerden birinde konaklıyorsa otelin resepsiyonuna ya da Miniport ofislerine bagajlarını teslim edebilecek. Uçuşları sonrası ya da uçuşlarına kadar olan zamanı kendilerine ayırabilecekler.

Miniport bagaj taşıma hizmeti nasıl gerçekleştirilir?

  • Yolcumuz, Miniport ofisine ya da otel resepsiyonuna uğrayarak uçuş bilgilerini görevliye bildirir.
  • Bagaj teslim alınır ve karşılığında bagaj teslim fişi verilir.
  • Yolcumuzun bagajı, Taksim Miniport ofisinden Atatürk Havalimanı dış hatlar metro katındaki Miniport ofisine, Aras Kargo aracılığıyla taşınır.
  • Yolcumuz, bagajını Atatürk Havalimanı’ndaki Miniport ofisinden teslim alır, check-in alanındaki kontuarlara teslim eder ve biniş kartını alır.
  • Miniport bagaj taşıma hizmetimiz, Atatürk Havalimanı’ndan Taksim doğrultusunda ve anlaşmalı oteller ile Atatürk Havalimanı arasında da gerçekleştirilebilir.

mınıport

Uyarı:  Miniport bagaj taşıma hizmetimiz, özel güvenlik kriterleri gerektiren uçuş noktaları olan Amerika, İsrail, Kanada, İngiltere’ye seyahat eden yolcularımız için geçerli değildir.

 

#

SENDE YORUM YAZ