logo

THY’den filenin sultanlarına özel anons

THY’den filenin sultanlarına özel anons

Milletler Ligi’nde Çin’i 3-1 yenerek Şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız için Türk Hava Yolları özel anons yaptı.
Karşılaşmanın ardından Amerika’nın Dallas şehrinden TK 192 seferi ile dönen millilerimiz için uçuş öncesi pasta kesimi yapılırken; bayrak taşıyıcı havayolu kaptan pilotlarından Murat Tekgül ise ‘’Sayın misafirlerimiz. Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler… Sevgili çocuklar… Uçağımıza hoş geldiniz!Kaptanınız konuşuyor. Bugün aramızda çok özel misafirlerimiz var. Onlar, evini yurdunu geride bırakıp bir amaç uğruna binlerce kilometre yol katettiler. Türk milleti adına verdikleri mücadele ile hepimizin gönlünde taht kurdular. Ve bir şampiyonluk kupası ile bugün aramızdalar. Onlar hep gönlümüzün şampiyonuydu, ama artık hem gönüllerin hem de dünyanın şampiyonu oldular. Sayın yolcularımız, hepinizin huzurunda, Türk kadınının gücünü tüm dünyada göstererek şampiyon olan Filenin Sultanları’nı canı gönülden kutluyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde, Bayrağımızı tüm dünyada böyle gururla dalgalandırdığınız, Türk kadınının gücünü dünyaya gösterdiğiniz nice yolculuğunuzda beraber olmak dileğiyle.’’ anonsunu yaptı.

Ayrıca A Milli Kadın Voleybol Takımı, şampiyon bitirdiği 2023 FIVB Milletler ligi turnuvasında 47 günde Türk Hava Yolları uçaklarıyla tam 24 bin km yol katetti. Antalya’dabaşlayan turnuva daha sonra sırasıyla Hongkong, Tayland ve Abd’de devam etti. Filenin Sultanları, bu mesafeyle dünyanın etrafını 2 defa turlamış oldu.

#

SENDE YORUM YAZ