logo

THY’den Boğaziçi’nde Golf Vuruşu

THY’den Boğaziçi’nde Golf Vuruşu

İki kıtayı birbirinden ayıran Marmara Denizi, geçtiğimiz akşam mini bir golf müsabakasının zemini oldu.

 Türk Hava Yolları’nın amatör golf turnuvası “TURKISH AIRLINES WORLD GOLF CUP”ın 30 Eylül–2 Ekim tarihlerinde Kemer Country Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen İstanbul ayağı kapsamında bayrak taşıyıcı havayolu, yurt dışı menşeli kalabalık bir basın grubunu dün akşam Suada’da düzenlenen özel bir etkinlikte ağırladı.

Davetlilere İstanbul Boğazı’na karşı golf vuruşu yaptırılarak sıra dışı bir mizansenin oluşturulduğu etkinlikte, birinci gelen basın mensubuna tüm destinasyonlarda kullanabileceği 2 kişilik gidiş – dönüş Business Class uçak bileti hediye edildi. Ödül takdiminin sonrasında tüm katılımcılar, düzenlenen kokteyl ile Boğaziçi’nin eşsiz atmosferinde keyifli bir akşam geçirip, artık markalaşan Türk Hava Yolları misafirperverliğinin tadını çıkardılar.

thy-golf1

Bu eğlenceli etkinlikle tanıtılan İstanbul etabı, dünyanın 100 noktasında hayata geçirilen turnuvanın sadece bir ayağını oluşturuyor. Geçtiğimiz dört senede rutin düzenlenen ve kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri olarak addedilen “Turkish Airlines World Golf Cup”, Türk Hava Yolları’nın, premium segmentte yer alan yolcu profiline doğrudan hitap etmek amacıyla her yıl düzenli olarak hayata geçiriliyor.

İlk olarak 2013 yılında 12 eleme müsabakası ile gerçekleştirilen ‘Turkish Airlines World Golf Cup’ amatör golf turnuvası, 2014’te 35 ülke 50 destinasyon, 2015’te ise 47 ülke 70 destinasyonda düzenlenerek, bugüne dek totalde 5000 golfçüyü ağırlamış bulunuyor. Bu yıl ise 100 destinasyonda düzenlenmekte olan turnuvanın 95. noktası olan İstanbul ayağı, 30 Eylül-2 Ekim tarihlerinde Kemer Country Golf Kulübü’nde gerçekleştiriliyor.

Bireysel stableford formatında oynanan bu yılki turnuva ayrıca; bayanlar ve erkeklerde 0-24 handikap seviyesinde birer kazananın, Türk Hava Yolları’nın misafiri olarak 31 Ekim-1 Kasım 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek büyük finale katılımlarına da olanak sağlayacak.

 

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ