logo

THY’de Görev Değişikliği – Dr. Murat Şeker Dönemi

THY’de Görev Değişikliği – Dr. Murat Şeker Dönemi

 

Darbe girişiminden sonra yurt genelinde işten çıkarılan personel kervanı THY’de de devam ediyor. Bu hafta 100 kadar personeli işten çıkaran şirket, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısını da değiştirdi.

Konuyla ilgili THY’den yapılan yazılı açıklama ve yeni genel müdür yardımcısının öz geçmişi;

Ortaklığımız Yönetim Kurulunca; Türk Hava Yolları A.O. Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Sn. Coşkun Kılıç’ın yerine Sn. Dr. Murat Şeker’in atanmasına karar verilmiştir.

 

Dr. Murat Şeker kimdir?

2000 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Murat Şeker, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi Master derecesini ve 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi’nden Ekonomi alanında doktora derecesini almıştır. Tüm eğitim programlarını yüksek şeref derecesiyle tamamlayan Şeker, doktora eğitimi süresince Ekonomik Büyüme ve Kalkınma, Para ve Bankacılık, Kamu Finansmanı alanlarında dersler vermiştir. Şeker, 2008-2011 yılları arasında ABD’de Dünya Bankası’nın Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında Girişimcilik Araştırma Bölümü’nde Analist, 2011-2013 yılları arasında yine Dünya Bankası’nın aynı Başkan Yardımcılığı altında İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik Bölümü’nde Ekonomist olarak görev almıştır.

 

Eylül 2013’te Türkiye’ye dönerek Ziraat Bankası’nda Yatırımcı İlişkiler Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başlayan Şeker, Ağustos 2014 tarihinden itibaren Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmiştir. Dr. Murat Şeker, Ziraat Bankası bünyesinde; Ziraat Yatırım, Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Sigorta şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. İş hayatının yanı sıra akademik çalışmalarına da devam eden Şeker, 2015 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde yarı zamanlı eğitmen olarak çalışmaktadır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Türk Hava Yolları A.O. Basın Müşavirliği

#

SENDE YORUM YAZ