logo

THY yolcusu Ulanbatur’a giremeyince, uçak rötar yaptı

THY yolcusu Ulanbatur’a giremeyince, uçak rötar yaptı

THY’nin TK 342 sefer sayılı İstanbul-Bişkek-Ulanbatur uçağı içerisinde ki bir yolcu, ülkeye kabul edilmeyince rötar yaptı. Bu sürecin uzaması sonucunda uçuş ekibinin mesai süresi dolunca, ekip ve yolcular THY tarafından otele yerleştirildi.

İstanbul-Bişkek-Ulanbatur seferini 151 yolcusu ile gerçekleştiren THY’ye ait Boeing 737-900ER uçağı, Moğolistan’a indikten sonra bir yabancı uyruklu yolcunun. “kabul edilemez yolcu” statüsünde olduğu gerekçesiyle ülkeye kabul edilmeyince rötar yaptı.  

Moğolistan makamlarınca ülkeye girilmesine izin verilmeyen yolcu, geri gönderilmek istendi. Yolcu burada sinir krizi geçirerek rahatsızlandı. Yolcuya sakinleştirici iğne yapıldıktan sonra anlık sağlık durumunun iyi olmaması ve sakinleştirici etkisinden çıktıktan sonra uçakta taşkınlık yapabileceği düşüncesi ile uçağın kaptanı tarafından uçuşa kabul edilmedi.

Yetkili otoriteler ise bu yolcu uçağa kabul edilmeyince “kalkışa izin verilmeyecektir” direktifinin akabinde meydana gelen anlaşmazlık sonucunda uçak yaklaşık 4 saat rötar yapınca, İstanbul seferini gerçekleştirecek olan TK 343 sefer sayılı uçağın ekibi, “uçuş mesaileri dolduğu” gerekçesiyle, uçuş ekibi ve yolcular otellere yerleştirildi.  

#

SENDE YORUM YAZ