logo

THY yaz uçuş programını duyurdu

THY yaz uçuş programını duyurdu

Koronavirüs nedeniyle yolcu operasyonunu tahliye uçuşları haricinde durduran THY 28 Mayıs’tan itibaren yeniden uçmaya başlayacak.

Dış hatlarda Haziran, Temmuz ve Ağustos programını yapan THY, aşamalı olarak seferlerini artırmayı planlıyor. İç hatlar ise yüzde 60 kapasite ile başlayacak.

Haziran ayında 19 ülkede 22 noktaya sefer gerçekleştirilecek. Haftalık frekans sayısı ise 75 olarak belirlendi.

THY, Kanada’da Toronto, Kazakistan’a Almatı, Afganistan’da Kabil, Japonya’da Tokyo, Çin’de Şanghay, Güney Kore’de Seul, Singapur, Danimarka’da Kopenhag, Isviç’te Stockholm, Noveç’te Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, MünihT, Avusturya’da Viyana, Hollanda’da Amsterdam, Belçika’da Brüksel, Beyaz Rusya’da Minsk, Gürcistan’da Tiflis, Lübnnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail’de de Tel Aviv’e uçacak.

THY’nin İstanbul-ABD hatları ise şimdilik uçuşlara kapalı.

Temmuz ayında 74 ülkede 103 noktaya haftada 572 frekans uçulacak. ABD hatlarından Los Angeles, Chicago ve New York açılacak. Ağustos’ta ise 98 ülkede 160 noktaya haftalık 937 sefer yapılacak. Eylül ayında ise 99 ülkeye 166 noktaya haftalık olarak 989 sefer planlandı.

İÇ HATLAR BAŞLIYOR

THY, iç hatlarda ise yüzde 60 kapasite  ile uçuşlarına başlayacak. Bu oranın zamanla artırılması ve yüzde 100’e çıkması planlanıyor.

DIŞ HAT OPERASYONU

Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yapılan planlama şöyle:

#

SENDE YORUM YAZ