logo

THY Üsküp Müdürlüğü, TURSAB ve Makedonya Turizm Ticaret Odası ile Türkiye çalıştayı gerçekleştirdi

THY Üsküp Müdürlüğü, TURSAB ve Makedonya Turizm Ticaret Odası ile Türkiye çalıştayı gerçekleştirdi

Makedonya’nın Üsküp şehrinde düzenlenen, Türkiye temalı Tanıtım Etkinliği ve B2B Workshop’la TURSAB, Türkiye tanıtım etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Makedonya’dan Türkiye ile çalışan outgoing acentaları ve Türkiye’den turizm yöneticilerinin katılım sağladığı etkinlikte Makedonya ile çalışan ve çalışmak isteyen acentelerin karşılıklı network ve işbirliği geliştirmesi sağlandı.


Türkiye Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Baş Müşaviri Bünyamin Kutlu, Makedonya Turizm Ticaret Odası Başkanı Arkan Kerim, THY Üsküp Müdürü Pınar Ayvaz ve TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan’ın ve Edirne Belediye Başkan Danışmanı Aydemir Ay’ın katılım sağladığı etkinlik uluslararası acente bağlarını güçlendirmenin yanı sıra, Türkiye destinasyonu ve markasının güçlenmesini de sağlamıştır. Edirne Belediye Başkan Danışmanı Aydemir Ay’ın Edirne’yi tanıtan bir sunum gerçekleştirdiği etkinlikte aynı zamanda ülkemiz turizm potansiyeli, Türkiye –Makedonya Turizm İlişkileri üzerine TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı’ndan Berna Akar ülkemiz turizm potansiyeli, Türkiye – Makedonya Turizm İlişkileri üzerine bir sunum hazırlamıştır. Tanıtım etkinlikleri ile aynı zamanda Makedonya Turizm Ticaret Odası , TÜRSAB ve Türk Hava Yolları Türk – Makedon ikili ilişkilerini geliştirmek yönünde atılacak adımlar, üç kurumun birlikte hayata geçireceği faaliyetler ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli (A) grubu seyahat acentaları tarafından ülkemize turist taşıyan turistik uçak seferlerine yönelik olarak sağlanacak desteklerin görüşüldüğü bir Basın Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

#

SENDE YORUM YAZ