logo

THY Teknik ve HAVELSAN İnmarsat ile iyi niyet bildirgesi imzaladı

THY Teknik ve HAVELSAN İnmarsat ile iyi niyet bildirgesi imzaladı

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. ve HAVELSAN uçak içi bağlantı sistemlerinin geliştirilmesi hedefiyle dünyanın önde gelen uydu iletişimi mobil sağlayıcısı INMARSAT ile iyi niyet bildirgesi imzaladı.

İş birliği kapsamında üç şirket, Inmarsat’ın ödüllü GX Aviation uçak geniş bant bağlantı sistemleri çözümünü Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN ortaklığıyla geliştirilen uçak içi eğlence sistemi ile entegre ederek, büyüyen pazarlar için ortak çözüm sunacaklar.

AIX 2018 Fuarı’nda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. standında gerçekleşen imza törenine fuara katılanlar yoğun ilgi gösterdi.

İmzalanan iyi niyet bildirgesinin önemine binaen Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman: “Türkiye küresel havacılık pazarının bu bölgedeki büyüme merkezidir. Üst düzeyde çözümler üreterek operatörlerin bakım ve ürün ihtiyaçlarını karşılamada büyük adımlar atmaya devam ediyoruz. HAVELSAN ile geliştirilen uçak içi eğlence sistemimiz, benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor ve Inmarsat’ın uçak bağlantı sistemlerinin eklenmesiyle operatörler için daha da cazip hale gelecektir. ” açıklamasında bulundu.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise: “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN’ın uçak içi eğlence sistemi, Inmarsat ile yaptığımız iş birliği sayesinde sinerji ve güç kazanacaktır. Dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından Türkiye’de ve bölgemizde beğeniye sunulan sistem artık küresel bir ürün haline gelmiştir ” dedi.

Inmarsat Aviation Başkanı Philip Balaam ise şunları ekledi: “Bölge, dünyada en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor ve uçak içi bağlantı ve eğlence sistemleri sağlayıcıları için önemli fırsatlar sunuyor. Bu alanda Türkiye’nin önde gelen iki firması; Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN ile güçlerimizi birleştirerek, havayollarına dünya standartlarında entegre ürünler sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

#

SENDE YORUM YAZ