logo

THY Teknik A.Ş & Onur Air A320/A321 Bakım Anlaşmasını 2021 Yılına Kadar Uzattı

THY Teknik A.Ş & Onur Air A320/A321 Bakım Anlaşmasını 2021 Yılına Kadar Uzattı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Onur Air arasında bulunan Airbus A320/A321 komponent bakım ve yedek desteği (pool) sözleşmesi 2021 yılına kadar uzatıldı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.ve Onur Air 2012 yılında imzalanan Airbus A320/A321 uçaklarının komponentlerinin bakımları ve ikame yedek komponent desteği sözleşmelerini 2021 yılına kadar uzatmıştır. THY Teknik A.Ş.Genel Müdürü Ahmet Karaman, Onur Air’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana arasında sözleşmeleri uzatan imzalar atılmıştır.

Sözleşme kapsamında sağlanacak yedekler ATA listesi esaslı olacak ve hizmetler Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki ikmal istasyonlarından sağlanacaktır. Bakımı yapılacak komponentler ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanındaki tesislerinde sağlanacak.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ninsunduğu hizmetlere duyduğu güveni vurgulamış, ddünya lideri bir havacılık bakım merkezinden hizmet alıyor olmalarının mutluluğunu dile getirmiş ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin sunduğu yüksek kalitede hizmetlerin Onur Air A320/A321 operasyonu için ideal bir çözüm olduğu için bunu tercih ettiklerini eklemiştir.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.Genel Müdürü Ahmet Karaman, Onur Air ailesine sözleşmenin uzatılması ve duydukları güven için teşekkür etti. Bu uzun dönemli sözleşme uzatılmasının, sunulan hizmetlerin kalite ve zamanında olmasına dikkat çekip THY Teknik A.Ş. tarafından halihazır da dünya üzerinde 700’den fazla uçağa komponent bakım ve yedek desteği hizmeti sunulduğunu belirtti.

Onur Air (IATA: 8Q, ICAO: OHY),, başarılı bir havayolu, bir önce ve uçuş emniyetini her şeyden önde tutan bir işleticidir. Onur Air ana uçuş merkezleri İstanbul, Antalya ve Cidde’dir. Onur Air 16 Airbus A320/A321 ve 11 Airbus A330 tipi uçak işletmektedir. Onur Air ayrıca EASA-SHY 145 bakım yetkisine sahip olup, Türk Hava Yolları gibi birçok lider havayoluna teknik hizmet sunmaktadır.

 

#

SENDE YORUM YAZ