logo

THY Suudi Arabistan’a Seferlerini Arttırdı

THY Suudi Arabistan’a Seferlerini Arttırdı

Türk Hava Yolları (THY) Hac ve Umre yolculuğunda artan uçuş taleplerini karşılamak için İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve Trabzon Havalimanlarından Cidde ve Medine’ye seferler başlattı.

Türkiye’den yapılan hac ve umre seyahatlerine ilgi her yıl artarken, bu talebi karşılamak için THY İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Suudi Arabistan’a yaptığı seferlere ilave olarak yeni uçuş noktaları belirledi. İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve Trabzon Havalimanı’ndan Cidde, Medine ve Riyad’a uçak seferleri başlattı. THY; geçtiğimiz yıl Hac ve Umre seferlerine toplam 293bin 154 yolcu taşırken sadece 2016 yılının ilk dört ayında 173 bin 505 yolcu taşıdı.
THY, Mart ayında Atatürk Havalimanı haricinde İstanbul Sabiha Gökçen’den Medine’ye haftada 4 Cidde’ye ve Riyad’a 7, Ankara Esenboğa-Medine’ye haftada 6, Trabzon’dan Riyad’a ise haftada 3 sefer uçmaya başladı.

THY daha evvelden İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Cidde’ye haftada 21, Medine’ye Riyad’a haftada 14 sefer yapıyor. THY ayrıca Suudi Arabistan’da Dammam, Yanbu, El Kasım ve Taif’e de uçuyor. Kutsal topraklara yolculuk yapan müşterileri için hizmetlerini arttıran THY, uçaklarında, uçak kalkmadan evvel Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak 3 dilde sefer duası dinleyebiliyor.
Hac ve umre ibadetlerinde yerine getirmek için ise bu konuda danışmanlık yapan, bir çok firma bulunuyor. Bu firmalardan biriside Amade Turizm. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Şimşek yılda 2bin 500 veya 3 bin kişiye hizmet verdiklerini ifade ederken, “Umre için verdiğimiz vip hizmet (özel hizmet) için Umre bedeli 1500 Dolardan 6 Bin dolara kadar, Hac için ise, 14 Bin Dolardan ^0 bin dolara kadar hizmet kalitesine göre artıyor” dedi.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ