logo

THY Patronu Aycı İYH ile ilgili “hazırlıklar ve eğitimler devam ediyor” dedi

THY Patronu Aycı İYH ile ilgili “hazırlıklar ve eğitimler devam ediyor” dedi

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 2018’in ilk çeyreğinde rekor açıklama müjdesi içerisinde olduklarını söyledi.
THY Spor Kulübü çatısı altında faaliyet gösteren THY Bayan Voleybol Takımının, Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselmesi nedeniyle genel müdürlük binasında bir tören düzenlendi.
“Havada karada şampiyon biziz” sloganıyla yola çıkan THY Bayan Voleybol Takımı’yla ilgili videolar gösterildi.
Bu başarının sebebinin THY’deki ekip çalışması olduğunu ifade eden Aycı, “genç ğkardeşlerim, değerli hocamız ve değerli teknik ekibimiz. Yüreklerini ortaya koydular ama önce planlama” dedi.
Hormonlu bütçeler yerine organik altyapıyı tercih ettiklerini ifade eden Aycı, “hayata, şirket yönetimine ve kulübe böyle bakıyoruz” dedi.
THY’de çalışan ve sporcularla aile olduklarını söyleyen Aycı, “Şirkette beraberce aile olduğumuzda 2017’de rekorları kırdık, 2016’dan sonra 2017’de de hep birlikte muhteşem bir geri dönüşe imza attık. THY ailesi, bunu iyi bilir. Kulübümüz de aynısını yapıyor aynı ruh, aynı heyecan, aynı nefes, aynı yürek. Bu ruh, farklı bir karakteri sahaya koydu. Herkes şampiyonluklar kazanabilir, dev bütçelerle, dev sponsorluklarla büyük yıldızlarla, büyük şampiyonluklar gelir ya da gelmeyebilir, son anda kaçabilir ama güzel olan, finallere gelen 8 takım içinde 6. bütçeye sahip olmaktır” dedi.


Gönlümüzde milli takımımızın da şampiyonalar kazanması olduğunu ifade eden Aycı; “Akdeniz Oyunları şampiyonluğundan beri milli takımın şampiyonluğunu çok özledik. Şampiyonluğumuzun arkasındaki ruhu, planlamayı, takımdaşlığı ve tek yürek olmayı kimsenin küçümsemesi gerek. Bu başarıların devam edecek. Göklerin hakimi olarak uçan THY pilotlarıyla, kabin memurlarıyla, teknisyenleriyle, yer hizmetleriyle, yakıt şirketi çalışanlarıyla, bu ailenin tüm fertleriyle, en alttan en yukarıya hepsi birlikte büyük aile olarak bugün dünyanın havacılık dendiğinde en çok bilinen ikinci şirketi oldular. 15 binden fazla yolcuya sorulan ve yapılan anketlerde dünyada en çok bilinen 2. havayolu konumuna geldik” dedi.
Aycı; “Uçuş emniyeti denildiğinde dünyada en iyi üçüncü şirket konumundayız. Hedef, her zaman çıtanın en yukarıda olması ve hep çıtayı yükseltmek” şeklinde konuştu.

2016 yılından çok dersler aldıklarını belirten Aycı, “aldığımız derslerle geçen yıl rekorlar kırdık. İnşallah, 2018’in ilk çeyreğinde de rekor müjdesi vermek üzere hazırlanıyoruz. Daha henüz bilanço bitmedi ama çıktığı zaman Murat Şeker Bey bize o müjdeyi verecektir” dedi.
Konuşmanın ardından Aycı, voleybolcularla birlikte şampiyonluk pastasını kesti.
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, üçüncü havalimanında THY’ye ait inşaatların yükseldiğini söyledi. Aycı; “hazırlıklar ve eğitimler devam ediyor” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ