logo

THY Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Yurtdışı Seferleri Başladı

THY Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Yurtdışı Seferleri Başladı

Türk Hava Yolları’nın Ordu- Giresun Havalimanı’na düzenlediği ilk yurtdışı seferi, 19 Temmuz 2016 tarihinde TK 3103 uçuş koduyla Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan kalkışla gerçekleştirildi.

THY ordu gresun1

Suudi firma Al Ajaji Group’un, Türk Hava Yolları filosundan kiralanmak suretiyle haftada tek sefer olarak toplamda 6 sefer yapacak. ilk uçuş, 150 yolcu ile beraber dün 16.30’da Ordu Giresun Havalimanı’na inişle gerçekleştirildi.

Ordu Valisi, Altınordu Belediye Başkanı, Gülyalı Kaymakamı, çeşitli sivil toplum kuruluşları, yerel-ulusal yazılı ve görsel basının yanı sıra Ordu halkının da yoğun katılımıyla karşılanan kafile, yurtdışından direkt olarak Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yapan milli havayolunun ilk uçuş kafilesi oldu.

THY ordu gresun4

İtfaiye araçları ve su takı dışında, Türk Hava Yolları’nın başarılı iştiraklerinden Turkish DO&CO’nun ikram servisiyle de zenginleştirilen etkinlikte kafileyi karşılayan folklorik giysili çocuklar, tüm yolculara çiçek takdiminde bulundu.

THY ordu gresun2

Ellerinde Türk ve Suudi Arabistan bayraklarıyla uçaktan inen Suudi yolcular, daima Türk halkının yanında olduklarını ve geçtiğimiz hafta sonu yaşanan olaylar sonrasında hâlen Ordu meydanında bulunan Türk kardeşlerine ikram etmek üzere beraberlerinde 500 kilo hurma ve 1000 litre zemzem getirdiklerini ifade ettiler. Ayrıca, Türk Hava Yolları Riyad Müdürlüğü’nce düzenlenen tanıtım organizasyonu kapsamında, Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkelerinde milyonlarca takipçisi olan 13 sosyal medya fenomeni de, hem bu ilk uçuşa şahit olmak hem de Türk milletine destek sağlamak için Ordu’ya gelerek, toplamda 4 gün sürecek Ordu- Giresun gezisinde, bölgeye ait güzellikleri tüm dünyadan takipçileriyle an be an paylaşabilecekler.

THY ordu gresun5

 

#

SENDE YORUM YAZ