logo

THY, “Miniport” hizmetiyle yolcularının bagajlarını taşıyor

THY, “Miniport” hizmetiyle yolcularının bagajlarını taşıyor

Geliştirdiği inovatif faaliyetlerle havacılık sektöründe adından sıklıkla söz ettiren Türk Hava Yolları yine yepyeni bir hizmeti yolcularının istifadesine sunuyor. Taksim-Atatürk Havalimanı arasında günlük bagaj taşıma hizmeti veren Miniport ile Türk Hava Yolları, yolcularına uçuş saatlerine kadar İstanbul’un keyfini bagaj taşımaksızın çıkarma imkânını sunuyor.

Miniport projesiyle ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı, Ahmet Olmuştur; “Metropol insanının bütün ihtiyaçlarını yakından gözlemliyoruz. Miniport ile otelden erken ayrılmak zorunda kalıp, geç saatte uçağı olan tüm yolcularımıza İstanbul’u bagajsız ve keyifle gezebilme olanağı sunuyoruz. Yolcularımızın uçuş deneyimlerini maksimum düzeyde kolaylaştırmak öncelikli hedefimiz. Bunun yanı sıra, Miniport hizmeti gibi hayata geçirdiğimiz diğer pek çok projemizdeki önceliklerimizden bir diğeri de dolaylı ya da doğrudan Türkiye turizmine katkıda bulunmak. Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu, Türk Hava Yolları olarak bu bizim için çok önemli ve değerli bir misyon.” dedi.

miniport1

İstanbul Atatürk Havalimanı metro katında yer alan ofisiyle Miniport, dünyanın önde gelen bir çok havayolu şirketi tarafınca benimsenen ‘Havaalanı Dışı’ konseptinden yola çıkılarak geliştirildi.

Uygulama nasıl gerçekleştiriliyor?

Yolcu, Miniport ofisini ziyaret eder ve uçuş bilgilerini görevliye bildirir.

Miniport görevlisi tarafından karşılanan yolcu, bagajlarını görevliye teslim eder.

Miniport görevlileri, taşıma firmasının aracıyla getirilen bagajlara, standart taşıma prosedürleri üzerinden işlem uygular.

Taşıma hizmeti, günde üç kez olmak üzere, belirli saatlerde Taksim Miniport ofisinden AHL Dış Hatlar metro katındaki Miniport ofisine düzenlenen seferleri kapsar. Seferler yalnızca, Taksim-Atatürk Havalimanı güzergâhında düzenlenir.

Son olarak, İstanbul’dan seyahat edecek yolcu, uçuş öncesinde AHL Miniport ofisinde teslim aldığı bagajını normal check-in prosedürlerine uygun şekilde kontuara teslim eder.

Genişletilmiş hizmet kapsamı sayesinde yolcu bagajları, Taksim bölgesindeki anlaşmalı otellerden de Atatürk Havalimanı’na taşınabilmekte.

Miniport hakkında daha detaylı bilgiye http://miniport.istanbul/ web adresi üzerinden ulaşılabilir.

miniport

 

ÖNEMLİ NOT: İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan özel güvenlik kriterleri bulunan uçuş noktalarına (Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Kanada, Birleşik Krallık) seyahat eden yolcularımız bu hizmetten faydalanamayacaktır.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ