logo

THY Merhum Uçuş Eğitim Başkanı Şekerci’yi unutmadı

THY Merhum Uçuş Eğitim Başkanı Şekerci’yi unutmadı

Geçtiğimiz aylarda genç yaşta hayata veda eden Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim eski Başkanı Kaptan Pilot Sedat Şekerci’nin ismi vefatından kısa bir süre önce hizmete açılan Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’ne verildi.
13 Eylül 2017 tarihinde açılan Yeni Uçuş Eğitim Merkezi Türk Hava Yolları’nda 2012-2017 yılları arasında Uçuş Eğitim Başkanı olarak görev yapan Şekerci’nin şirketteki en önemli projelerinden biri olarak görülüyordu. 4 Ekim tarihinde Uçuş Eğitim Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen cenaze töreninde söz alan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, Sedat Şekerci’nin isminin yeni merkeze verileceğini belirtmişti.
Yeni Uçuş Eğitim Merkezi için büyük bir heyecan ve özveri ile çalışan Sedat Şekerci merkezin uluslararası havacılıktaki önemini yansıtacak bir slogan belirlenmesi için de çalışanlar arasında bir yarışma başlatmıştı. Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı çalışanlarının katılabildiği yarışma için çalışanlar slogan önerilerini Türk Hava Yolları’nın öneri sistemi üzerinden Şekerci’nin beğenisine sundu. Yarışmanın ise sonuçlanmadığı belirtildi.


Sedat Şekerci Kimdir?
Türk Hava Yolları’nda uzun yıllardır Uçuş Eğitim Başkanlığı görevi yapan Şekerci, 1997 yılında ODTÜ’den mezun oldu ve 1998’de Türk Hava Yolları’nın açtığı pilotaj sınavını kazandı. Pilotaj eğitiminden sonra Türk Hava Yolları’nda çeşitli uçak tiplerinde görev aldı.
Türk Hava Yolları çalışanları tarafından sevilen bir isim olan Sedat Şekerci, Uçuş Eğitim Merkezi’nin büyümesinde de önemli bir katkıya sahipti.


Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi Sedat Şekerci Kampüsü Hakkında 
Atatürk Havalimanı, Florya yerleşkesinde 1993 yılından beri uçuş eğitim hizmeti veren Türk Hava Yolları, yeni Uçuş Eğitim Merkezi yatırımıyla mevcutta 10 adet olan donanımlı uçuş simülatörü sayısını 14’e, 58 olan sınıf sayısını ise 90’a çıkarmış oldu. Temin aşamasındaki 10 adet simülatör ile kısa bir sürede 24 adet tam uçuş simülatörüne ulaşılması hedeflenmektedir. Yeni eğitim merkezi ile birlikte 1520 olan kişi kapasitesinde de%48’lik bir artış gerçekleşti. Böylece yeni eğitim merkezinde aynı anda 2260 uçuş personeli eğitim hizmetlerinden faydalanabilecek.

#

SENDE YORUM YAZ