logo

THY Komorlar Birliği’nin başkenti Moroni‘ye sefer başlattı

THY Komorlar Birliği’nin başkenti Moroni‘ye sefer başlattı

Türk Hava Yolları’nın Afrika’daki yeni uçuş noktası Komorlar Birliği’nin başkenti Moroni oldu.

Türk Hava Yolları 18 Haziran 2018 tarihi itibariyle Komorlar Birliği’nin başkenti ve en büyük şehri olan Moroni’yi uçuş ağına ekledi. Bayrak taşıyıcı havayolunun Moroni seferleri haftada üç frekans olarak icra edilecek ve Seyşeller uçuşları ile bağlantılı olarak gerçekleştirilecek.

Afrika’nın doğusunda yer alan Komorlar Birliği üç büyük adadan (Büyük Komor, Anjuan ve Moholi) oluşan bir ülke olma özelliği gösteriyor. Komor adasında bulunan başkentMoroni’ye başlattığı seferler ile stratejik uçuş noktalarına bir yenisini daha ekleyen Türk Hava Yolları Afrika’daki uçtuğu nokta sayısını 53’e yükseltti. Küresel boyutta uçtuğu nokta sayısını ise 304’e çıkararak uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısını da 122’ye çıkarmış oldu.

Hint Okyanusu’nda seyahat eden Arap denizciler tarafından “ay adaları” manasında Kumr veya Cezâirü’l-Kamer şeklinde isimlendirilen ve ismini buradan alan Komorlar; hanımeli, orkide ve gardenya gibi kokulu bitkilerin bolluğu sebebiyle batılı ülkeler tarafından “parfüm adaları” olarak da adlandırılmaktadır. Ülke ekonomisinde en büyük payı tarımsal faaliyetler alırken ülkede tropikal iklim özellikleri görülmektedir. 

Uçuş detayları tablodaki gibidir.

Uçuş No.

Günler

Kalkış

Varış

TK 748

Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi

IST

01:40

HAH

13:30

TK 749

Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi

HAH

16:40

IST

04:10 +1

#

SENDE YORUM YAZ