logo

THY ile HAVA-İŞ anlaştı

THY ile HAVA-İŞ anlaştı

THY ile Hava-İş pilot üyelerine yönelik zam protokolünü imzaladı. Sendikadan konu ile ilgili duyuru ve protokol metni paylaşıldı.

Değerli Üyelerimiz,

Son dönemdeki kur artışından kaynaklı olarak, Pilot üyelerimizin maaşlarına ek bir düzenleme yapılması konusunda Türk Hava Yolları A.O.’dan gelen teklifi değerlendiren  Sendika Yönetim Kurulumuz, Pilot üyelerimize yönelik maaş  düzenlemesinin  genişletilerek tüm üyelerimizi mutlu edecek bir düzenleme yapılması ve kabin amirlerine, “Kabin Amirliği Primi” verilmesi şartıyla düzenlemeye onay verdi.

Sendikamız ile Türk Hava Yolları A.O., arasında imzalanan protokole göre Pilot üyelerimize  %20, diğer tüm üyelerimize %10 oranında zam yapılmasına ve kabin amirlerine aylık brüt 750 TL. “Kabin Amirliği Primi” verilmesine ilişkin protokole imza attı.

Hava İş Sendikası ve Türk Hava Yolları A.O. arasında imzalanan, 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin Ücret ve Ücret zamları konulu 32. maddesi 01.07.2018 tarihinden itibaren geçerli olan % 4 zam oranının, yeni protokol  gereği üyelerimizin %10 ile %20 arasında zam oranından faydalanmasına ve 1 ay öncesinde uygulanacak şekilde anlaşma imzalanmıştır.

Toplu İş Sözleşmesi masasında olmamamıza rağmen, tüm personele zam yapılması konusunda taleplerimize olumlu karşılık veren Türk Hava Yolları A.O. yönetimine bu vesileyle teşekkürlerimizi iletiyoruz.

PROTOKOL;

#

SENDE YORUM YAZ