logo

THY, IATP Kongresi’nin sahibi

THY, IATP Kongresi’nin sahibi

Dünyanın en büyük uçak bakım-onarım (MRO) şirketlerinden birisi olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., bu yıl 128.’si düzenlenen IATP (Uluslararası Havayolları Teknik Ortaklığı) konferansına ev sahipliği yapıyor.

7-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın altı kıtasından 198 şirket ve 700 kişinin katıldığı organizasyonda temsilciler, uçuş operasyonlarındaki teknik nedenli uçuş maliyetlerini düşürecek konulara odaklanıyor.

125 havayolu, 41 teknik bakım ve 32 uçak tedarikçi şirketin katıldığı organizasyonun açılış konuşmasını Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı konuşmada; “Havacılık profesyonellerinin bir araya geldiği bu kıymetli organizasyona, İstanbul’da ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Global havacılık sektöründe yaşanan sorunların görüşülmesi ve problemlere ortak çözümler üretilmesi hedefini paylaşan konferans, yenilikçi fikirlerin tartışılması ve sektörün geleceğine yönelik vizyon oluşturulması açısından büyük bir öneme sahip. Aynı zamanda iş birliklerinin güçlendirilmesi ve ortak projelerin geliştirilmesi için de önemli bir platform. İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlikleriyle birleşen bu önemli etkinliğin, katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacağına eminiz.’’ yorumunda bulundu.

İstanbul’un Tarihi Güzelliklerini Keşfettiler

Dünyanın dört bir yanından konferansa katılan 700 katılımcı, düzenlenen tur programlarında İstanbul’un doğal ve tarihi güzelliklerini görme fırsatı elde ederken; yapılan turlar Türkiye tanıtımına da katkı sundu.

Sultanahmet ve Ayasofya Camileri, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yerleri gezen kafile, güneşin batışını ise tekne turunda İstanbul Boğaz’ında seyretti.

#

SENDE YORUM YAZ