logo

THY, gökyüzünde tiyatro perdesini açıyor

THY, gökyüzünde tiyatro perdesini açıyor

Türk Hava Yolları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Şehir Tiyatroları ile yapılan protokol çerçevesinde Şehir Tiyatroları’nda sergilenen oyunları 1 Haziran tarihi itibariyle uçak içi eğlence sisteminde yayınlayarak yolcularının tiyatro oyunlarını gökyüzünde deneyimlemesini sağlıyor.

Türk Hava Yolları’nın Planet Eğlence Sistemi’ne sahip tüm dış hat uçuşlarında yayınlanan oyunlar İngilizce altyazı seçeneği ile yabancı yolcularının da beğenisine sunuluyor. Bu sayede 100 yılı aşkın zamandır sergilenen İBB Şehir Tiyatroları eserleri, THY’nin milyonlarca yabancı yolcusuna da ulaştırılarak önemli bir kültürel göreve de imza atacak.

Planet eğlence sisteminde her ay yenilenen film, TV programları ve müzik içeriklerinin yanı sıra İBB Şehir Tiyatroları’nda kapalı gişe oynayan en popüler oyunları da Tiyatro kategorisi altında peyderpey yer alacak.

Haziran ayı itibariyle; “Saadet Hanım, Geç Kalanlar, Pollyanna, Karıncalar (Bir Savaş Vardı) ve Hayal-i Temsil” oyunları yolcuların beğenisine sunuluyor.

Sahnede sergilenen oyunların görüntüleri, farklı açılardan görüntü alan sekiz kamera ile kaydedildi. Kayıtlarda; oyuncuların jest, mimik ve duygularını tiyatrodaki gerçekliğiyle yansıtan özel teknikler kullanıldı.

Şehir Tiyatrolarının temeli olan Darülbedayi-i Osmani 1914 yılında kuruldu. 1931 yılında resmen İstanbul Belediyesi’ne bağlanan kurum, 1934 yılından sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları adını aldı.*

https://youtu.be/Lsu2fT0XoI0

 

 

#

SENDE YORUM YAZ