logo

THY Genel Müdürü Ekşi ve Hava-İş Sendikası Başkanı Tatlıbal biraraya geldi

THY Genel Müdürü Ekşi ve Hava-İş Sendikası Başkanı Tatlıbal biraraya geldi

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Hava-İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal bir araya geldi. Hava-İş Genel Merkezinde gerçekleştirilewn görüşmeden sonra, sendika tarafından bir açıklama yapıldı.

thy-havais-sendikasi2

İşte açıklama;

Türk Hava Yolları A.O. Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi, dün öğleden sonra sendikamıza iade-i ziyarette bulundu. Önemli gündem konularına değinilen ziyarette, tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen ekonomik kriz nedeniyle aldıkları tasarruf önlemlerini açıkladı. Handling ve ikram maliyetlerini düşürdüklerini ve birçok kalem ile ilgili 3.taraflarla görüştüklerini belirten Bilal Ekşi, daha önce de dile getirdikleri; 2017 yılında Toplu İş Sözleşmesinde belirtilen zammı uygulamayıp, 2017 yılı sonunda şirket kar ettiği taktirde, 2017 yılı için geriye dönük %4 + %4 zammı ve enflasyon farklarını geri ödemeyi sendikamızdan talep etti. Kendilerine, üyelerimizle görüşmeden ve karşılığında şirketten üyelerimiz için iş güvencesi almadan bunu kabul etmemizin mümkün olmayacağını belirttik.
2001 yılında, THY yönetimi, Hava-iş Sendikasına yine benzer bir teklif ile gelmiş, çalışanlardan 3 ay %10 kesilerek, çalışanların da fedakarlığı ile kriz dönemi atlatılmıştı. Sizlerden de gelen geri bildirimler neticesinde görüyoruz ki yaşadığımız bu zor süreçte; ülkemizin gururu, bayrak taşıyıcısı Türk Havayolları çalışanları olarak üyelerimiz, şirketleri için gerekli fedakarlığa hazır. İlerleyen günlerde yapacağımız anketlerden elde edeceğimiz; üyelerimizin talep ve düşünceleri doğrultusunda nihai cevabımızı iş veren tarafına ileteceğimizi ifade ettik.

HAVA-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU

#

SENDE YORUM YAZ