logo

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi göreve başladı

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi göreve başladı

Geçtiğimiz Cuma günü THY Genel Müdürlüğü görevine getirilen Sivil Havacılık eski Genel Güdürü Bilal Ekşi, THY Genel Müdür ve İcra Komitesi Başkan Vekili olarak çalışma arkadaslarına ilk mesajını yayınladı.

 Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,

Öncelikle sizlerle yeniden bir araya gelmenin, 2003 yılından itibaren ülkemizin parlayan yıldızı haline gelen Türk Hava Yolları ailesine kavuşmanın onur ve mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum.
2003-2011 yılları arasında Türk Hava Yolları ve bağlı şirketlerinde çeşitli kademelerde görev alarak hizmet etmiş, o dönemde Havayolumuzun tüm dünyayı kıskandıran başarılı büyümesine bizzat bu büyük ailenin içinde tanıklık etmiştim.
2011 yılından itibaren Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak dünya sivil havacılık ortamlarında sürekli övgüyle söz edilen Türk Hava Yolları’nın ismini duymak bizleri her zaman gururlandırmıştır.
Türkiye’nin küresel bir markası haline gelen Türk Hava Yolları bu aşamaya, sizlerin birlik ve beraberliği, zamanında alınan doğru kararlar, yöneticilerin ve çalışanların şirketin geleceğine yönelik samimi çabaları ve ülkemizin 2003 yılından itibaren sürdürdüğü istikrar ve güçlü yönetim ile sahip olduğu liderliğin eşsiz desteğiyle gelmiştir.
Bu vesileyle Türk Hava Yolları’nın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese ama özellikle 2003 yılından beri bu büyümenin mimari olan Genel Müdürlerimize ve Yönetim Kurulu Başkanlarına ve üyelerine teşekkür ediyorum.
Kendisinden görevi devraldığım Temel Kotil’e, şirketimize uzun yıllar sunduğu katkılar için teşekkür ediyorum ve ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceği yeni görevinde başarılar diliyorum.

Sevgili Arkadaşlarım,
Türk Hava Yolları 78 milyon vatandaşımızın gözbebeği, gurur kaynağıdır.

Dünyada ve ülkemizin çevresinde yaşanan güvenlik sorunları havayolumuzu da etkilemiştir. Türk Hava Yolları etkisini hissettiği bu sıkıntılı günlerden daha önce de olduğu gibi birlik beraberlikle, etkin ve kurumsal yönetimle muhakkak çıkacak ve bu krizi daha güçlü bir yapıya kavuşmak için fırsata çevirecektir.
Bizler çift haneli büyüme rakamlarıyla, son altı yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilmemizi sağlayan müşteri odaklı yaklaşımımız ve servis kalitemizle ülkemizin gözbebeği olmayı sürdüreceğiz.
Uçuş emniyeti her zaman önceliğimiz, Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcularımızın memnuniyeti vazgeçemeyeceğimiz hedefimiz olacak. Elbirliğiyle ve sizlerle yürüteceğimiz katılımcı yönetim modelimizle maliyetlerimizi azaltırken gelirlerimizi daha da iyileştireceğiz.

Sevgili Türk Hava Yolları Ailesi,
Bu büyük aile elde ettikleri başarılarla neleri yapabileceğini göstermiş binlerce çalışandan oluşmaktadır. Hep birlikte tüm zorlukları aşacağız ve şirketimizin daha iyi sonuçlara ulaşması için mücadele edeceğiz. Sizlerle bunu başaracağımıza gönülden inanıyorum.
Bizleri bu görevle onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Başbakanımıza ve Sn. Bakanlarımıza şükranlarımı arz ederken, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Sn. Yönetim Kurulu Başkanımıza da teşekkürlerimi sunarım.
O zaman haydi Bismillah diyelim!

Bilal EKŞİ
Genel Müdür ve Yonetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili

#

SENDE YORUM YAZ