logo

THY, Diamond statüsüne layik görüldü

THY, Diamond statüsüne layik görüldü

Milli havayolu, Türk Hava Yolları pandemi döneminde uyguladığı hijyen standartları, SimpliFlying’in desteklediği APEX (Airline Passenger Experience Association) bağımsız denetimi tarafından en yüksek seviye olan Diamond statüsüne layık görüldü.

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte seyahat eden yolcuların sağlıklı ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla alınması gereken tüm tedbirleri titizlikle hayata geçiren THY. seyahatlerde teması en aza indirmek için havalimanı hizmetlerini de dijital süreçlerle destekledi.

THY uçaklarında her uçuş sonrasında özel ekipler tarafından gerçekleştirilen detaylı temizliğin yanı sıra yolculuk boyunca uçak içerisindeki hava, HEPA filtrelerle her üç dakikada bir yenileniyor. Ayrıca, uçuşlarda görevlendirilen Hijyen Uzmanı kabin ekibi maske kullanımı takibinden ortak alanların dezenfeksiyonuna kadar tüm hijyen kurallarını titizlikle uyguluyor.

Bayrak taşıyıcı havayolu olan THY, yolcularına; “Bize olan güveninizin ve kazandığımız Diamond statünün bizlere yüklediği sorumluluğun gereği olarak; güvenli seyahat tedbirlerimizi gelecek dönemde de özenle uygulamaya devam edeceğiz. En yakın zamanda yeni seyahatlerde buluşmayı diliyoruz” mesajı verdi.

#

SENDE YORUM YAZ