logo

THY, Dallas uçuşlarına başladı

THY, Dallas uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları, 24 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği Dallas seferiyle uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

Dünyanın en çok ülkesine uçan Türk Hava Yolları 24 Eylül tarihinde Dallas’a ilk uçuşunu gerçekleştirerek Amerika Birleşik Devletleri’nde sefer düzenlediği destinasyon sayısını 11’e çıkarmış oldu.

Texas eyaletine bağlı Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 4. Şehri olan Dallas’a Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftada 4 sefer düzenleyecek olan Türk Hava Yolları, Dallas seferlerini yeni nesil geniş gövdeli Boeing 787-9 Dreamliner uçağıyla icra edecek.

20. Yüzyılın başlarında petrolün bulunması ile Dallas şehri bölgede en önemli sanayi ve ticaret merkezi konumuna geldi. Petrol yataklarının yanı sıra şehirde çiftçilik de önemli geçim kaynaklarından biridir. Dünyanın en büyük havalimanları listesinde üst sıralarda yer alan Fort Worth Uluslararası Havalimanı şehre 1973 yılından beri hizmet vermektedir.

Yeni nesil uçaklarla filosunu genişleten bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları; yeni destinasyonlarla misafirlerine sınırsız bağlantı imkanı sunarken, Türk Hava Yolları kalitesini ve hizmetini dünyanın dört bir tarafına sunmaya devam ediyor.

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK  191 Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar IST 14:10 DWF 18:55
TK  192 Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar DWF 20:25 IST 15:50+1 gün

 

#

SENDE YORUM YAZ