logo

THY-Boeing-İTÜ işbirliğinde, “Air Transport Management Master Program” kayıtları başladı

THY-Boeing-İTÜ işbirliğinde, “Air Transport Management Master Program” kayıtları başladı

Türk Hava Yolları, Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde 2013 yılından bu yana sürdürülen “Air Transport Management Master Program” için yeni dönem kayıt süreci başladı.

Global sivil havacılık sektörünün geleceğini şekillendirecek lider nitelikli yöneticiler yetiştirme misyonu ile yürütülen ve bu yıl ikinci mezunlarını veren program, yeni dönem öğrencileri için kapılarını araladı. Eylül ve Ekim ayları süresince kayıtların alınacağı programın dersleri Kasım ayında başlayacak. Başvurular, İTÜ ve Boeing ile yaptığı çalışmalarla programın tasarlanması, hayata geçirilmesi ve yürütülmesine öncülük eden Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’ne yapılıyor.

atm

Dersleri Boeing, Massachusetts Institute of Technology – MIT, British Columbia Üniversitesi, Cranfield Üniversitesi ve İTÜ gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinin isim yapmış eğitmenleri tarafından verilen iki yıllık yüksek lisans programı, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştiriliyor.

Dünyada türünün ilki olan program, MIT’den Dr. Peter BELOBABA, Dr. John HANSMANN ve Dr. Amedeo R. ODONI, Boeing’den Alex HEITER, British Columbia Üniversitesi’nden Prof. Dr. David Gillen, Cranfield Üniversitesi’nden Dr. Keith MASON ve diğer tüm eğitmenleri tarafından, derslerin içeriği ve uygulanış şekli açısından eşsiz olarak nitelendiriliyor.

 Akademik program boyunca havacılık ve uzay sanayi alanında bilgi ve becerilerle donatılan öğrenciler; havayolu yönetiminin temelleri, havacılık ekonomisi, finans, havacılık hukuku, pazarlama, mevzuata uyumluluk gibi havacılığın hemen hemen her alanına hitap eden güncel içerikli dersleri alırken, aynı zamanda havalimanı planlaması ve yönetimi ile hava taşımacılığı sözleşmeleri gibi özellikli konuları da modüler olarak seçme imkânına da sahip oluyor.

Öğrenciler dersleri, çağlar boyunca dünyanın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan medeniyetlerin birleşme noktası İstanbul’da alma ayrıcalığına sahip oluyor. İstanbul, modern şehir yaşamını kültürel motifleriyle harmanlayan, sayısız tarihi eseri içinde barındıran, her bölgesinde birbirinden farklı zenginlikler sunan bir turizm cenneti. Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, şehir ve yurt dışından gelen öğrencilere anlaşmalı olduğu otellerde uygun fiyatlarla konaklama imkânı da sunuyor. 

Programa başvuruda bulunmak için irtibat bilgileri: art@thy.com / +90212 463 63 63 – 13308

Program hakkında detaylı bilgi için : https://akademi.thy.com/ozelprogramdetay/air-transport-management-master-program/1

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Hakkında: https://akademi.thy.com/

 

 

           

#

SENDE YORUM YAZ