logo

THY, Ankara – Paris seferlerini başlattı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları Ankara ve Paris’i birbirine daha da yakınlaştıracak direkt uçuçlarını başlattı. İki başkent arasında gerçekleşecek seferler Ankara’nın sahip olduğu potansiyelin ve gösterdiği gelişimin daha ileriye taşınmasına da destek olacak.

31 Ekim Salı günü ilk kez icra edilen ve satışa sunulan tüm biletleri tükenen TK1831 kodlu uçuş öncesinde ise Ankara Esenboğa Havalimanı’nda özel bir tören düzenlendi. Törene Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, ATO Başkanı Gürsel Baran, ASO Başkanı Nurettin Özdebir Fransa Büyükelçisi/müsteşarı, Türk Hava Yolları Satış Başkanı (Yurtiçi) Halil İbrahim Polat, Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürü Emrullah Kirişci, Ankara İstasyon Müdürü Hasan Canverdi, Tav Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ve ilgili otoriteler katıldı. Tören sonrasında Paris’e uçuş gerçekleştirecek ilk uçak Ankara’dan su takı ile uğurlandı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı 28 Eylül’de katıldığı Ankara Ticaret Odası toplantısında; “Ankara’yı Anadolu’nun dünyaya açılan bir penceresi olarak görme vizyonuna biz de inanıyor ve destek veriyoruz” diyerek Ankara’yı yurt dışına taşıyacak direkt sefer planlamalarının müjdesini vermişti.

#

SENDE YORUM YAZ