logo

THY AerCap’tan 10 adet A321neo kiralıyor

THY AerCap’tan 10 adet A321neo kiralıyor

Uçak kiralama şirketi AerCap Holdings, Türk Hava Yolları ile on adet yeni Airbus A321neo uçağının kiralanması için anlaşmaya vardığını duyurdu.

AerCap CEO’su Aengus Kelly anlaşmaya ilişkin açıklamasında, “10 yeni A321neo uçağının kiralanmasıyla Türk Hava Yolları’na destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dar gövdeli uçak filolarını daha fazla operasyonel verimlilik için modernize ederken kapsamlı rota ağlarını büyütmeye devam etmelerine yardımcı oluyoruz. Sayın Ahmet Bolat, Sayın Levent Konukcu ve tüm Türk Hava Yolları yönetim ekibine başarılar diliyoruz ve bu uçaklar teslim edildikçe daha da ileriye giderek uzun vadeli ortaklığımızı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Anlaşma hakkında yorum yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Ahmet Bolat, “AerCap ile ortaklığımız sayesinde filomuzu on yeni Airbus A321neo uçağıyla daha da büyütmekten mutluluk duyuyoruz. Anlaşma ile birlikte yolcularımıza modern ve verimli bir seyahat deneyimi sunmaya devam etme stratejimizle uyumlu olup, aynı zamanda yeni rotalar için devam eden genişleme planlarımızı ve mevcut rotaların sıklığını artırma planlarımızı destekliyor. AerCap ile ortaklığımızı güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ