logo

THY, 15 Temmuz Darbe Girişimini anlatmaya devam ediyor

THY, 15 Temmuz Darbe Girişimini anlatmaya devam ediyor

 Türkiye’de 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra, bu kalkışmayı dünyaya daha net bir şekilde anlatılması için bayrak taşıyıcı havayolu THY tarafından gerçekleştirilen yabancı basına brifing, bu sefer de Afrikalı gazetecilere yapıldı.

thy-ilker-ayci4

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı tarafından gerçekleştirilen birifinge 27 ülkeden 110 basın mensubu katıldı. THY’nin Yeşilköy’de bulunan genel müdürlük binasında gerçekleştirildi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aycı, “15 Temmuz sonrası 376 yabancı gazeteciyi ağırladık. Afrika ülkelerinin dışında da Nepal Katmandu ve Pakistan’dan da gazeteciler var. Böylelikle 30 civarı ülkenin 110 civarında gazeteciyle birlikte toplam 486 gazeteci oldu. Çalışmalarımız devam edecek ve arkadaşlarımızla birlikte buraya hem 15 Temmuz gecesi ile sonrasında yaşananlarla ilgili THY olarak havayolu gazetecilerini, turizm gazetecilerini ağırladık, ağırlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Irakta Erbil, Süleymaniye ve Necef’e sefer düzenlediklerini belirten Aycı, “Biz de diğer şirketler gibi değerlendirmelerimizi yapıyoruz ve takip ediyoruz. Şuanda Erbil, Bağdat uçuşlarımız devam ediyor hiçbir sıkıntı yok. Basra konusunda hazırlıklar yapılıyor. Basra’yı da çok yakın bir zamanda açılabilir ama tüm bunlar risk değerlendirmesi yapılarak diğer havayolu şirketlerinin de bizimde Sivil Havacılık Kuralları gereği, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzle ve gerekli diğer paydaş kurumlarla yaptığımız istişareler sonrası aldığımız kararlar. Gerektiği zaman da sitemizden duyuruyoruz. Şuanda Erbil ve Bağdat devam ediyor” dedi.

thy-afrikali-basin3

 THY’nin güncel doluluk oranlarına ilişkin bilgileri de paylaşan Aycı, “Doluluk oranlarımız şuanda % 72-73 civarlarında. Elbette yüzde 78-79’lardan buraya geldik ama 70’lerin altına düşürmedik. Arkadaşlarımız şuanda doluluk oranlarında artış gözlemlemeye başladılar. Geçtiğimiz bayramda da hem gelişte hem gidişte rekorlar kırıldı. Aynı şekilde Ekim ayındaki hareketliliğimiz devam ediyor. Sürekli çalışmaya devam edeceğiz. Rakamlarımızı arttırmak için sürekli gayret edeceğiz” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ