logo

TAV Kurumsal Yönetim Notunu 8. Kez Artırdı

TAV Kurumsal Yönetim Notunu 8. Kez Artırdı

TAV Havalimanları, 10 üzerinden 9,52 olan kurumsal yönetim notunu 9,54 seviyesine çıkardı. Şirket sekiz senedir kesintisiz olarak notunu yükseltiyor.

Türkiye’nin lider kurumsal yönetim derecelendirme kuruluşu SAHA, TAV Havalimanları’nın kurumsal yönetim notunu 10 üzerinden 9,54 olarak açıkladı. TAV Havalimanları Holding bu not ile 50’ye yakın şirketin yer aldığı Borsa İstanbul (BIST) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde üst sıralardaki yerini korudu.

TAV Kurumsal İletişim Nursel Hanım

TAV Havalimanları Holding Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen “Kurumsal yönetim derecelendirme notumuzu sekizinci kez üst üste artırmayı başardık. Kurumsal yönetim alanında Türkiye’deki uygulama standardını belirleyen birkaç şirketten biri olmak gurur verici. Bu başarı bizim kurumsal yönetimi bir şirket kültürü olarak benimsememizden kaynaklanıyor.” dedi.

TAV Havalimanları için, Sermaye Piyasası Kurulu’nun konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu alt başlıkları altında yapılan değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

 

#

SENDE YORUM YAZ